Augulis: sociālo budžetu vairs nevar samazināt

Pilnīgi nepieļaujami šajā krīzes situācijā mēģināt ierobežot budžeta tēriņus uz sociālās aizsardzības rēķina, nra.lv norāda labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Ja valdības lēmums par finansējuma samazinājumu sociālai aizsardzībai, par ko lēma otrdien, paliks nemainīgs, proti, sociālā budžeta izdevumus samazināt par 6%, tas ļoti tieši skars ikkatru cilvēku, tai skaitā pasliktinās gan jauno māmiņu, gan ģimeņu ar bērniem, gan diemžēl arī pensionāru situāciju.

Labklājības ministrija ir gatava piedāvāt tiesisku un krīzes laikiem piemērotu risinājumu, lai ikvienai personai sociālā aizsardzība būtu pieejama arī turpmāk. Taču tajā pat laikā ir skaidrs, ka pilnībā izvairīties no izdevumu samazinājuma nebūs iespējams. U. Augulis uzskata, ka sociālās sfēras samazinājumi, ja arī tādi radīsies, vairs nevar būt attiecināmi uz pensionāriem.

Ministrs norāda kā vienu no iespējām piedāvā atbilstoši valsts finansiālajai situācijai uz laiku līdz 2011. gada beigām noteikt sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem ierobežojumus, proti, noteikt sociālo pabalstu griestus.

Valdība otrdien slēgtajā sēdē vienojusies, ka veselības nozare, valsts parāda apkalpošana un valsts iemaksas Eiropas Savienībā (ES) būs tās jomas, kurām 2010. gadā finansējums netiks mazināts. Visas pārējās nozares nākamgad skars finansējuma samazinājums. Sociālai aizsardzībai, izglītībai, sabiedriskajai kārtībai un drošībai, kā arī neatkarīgajām iestādēm izdevumi tiks mazināti par 6%.

Latvijā

Patlaban Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojam aktīvā lietvedībā ir 74 Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lietas, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē deputātus informēja Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Elīna Luīze Vītola.

Svarīgākais