LIZDA: pirmssvētku dienās pedagogiem jāsaīsina darba laiks

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Izglītības iestāžu vadītājiem ir pienākums pirmssvētku dienās noteikt pedagogiem saīsinātu darba laiku, atgādina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Kā aģentūra LETA uzzināja arodbiedrībā, tad Darba likuma 135.pants neparedz pedagogus kā izņēmuma profesiju, uz kuriem neattiektos saīsinātais darba laiks pirmssvētku dienā.

Tāpēc ikvienas izglītības iestādes vadītājam ir pienākums nodrošināt Darba likumā noteiktās tiesības uz darba laika saīsināšanu pirmssvētku dienās - 23.decembrī un 30.decembrī - ne mazāk kā par vienu stundu.

Arodbiedrībā skaidroja, ka skolas direktoram, organizējot izglītības procesu pirmssvētku dienā, ir jārēķinās arī ar skolēnu interesēm un mācību, un audzināšanas procesa īstenošanu izglītības iestādē. Skolās mācību stundām būtu jānotiek, bet iespējams organizēt pārējos pienākumus tā, lai darbu varētu beigt vismaz stundu ātrāk.

Pirmssvētku darba dienas saīsināšana attiecas arī uz pirmsskolas izglītības iestādēm. Tā kā pirmsskolas izglītības iestādēs noteikts vienots darba laiks no plkst.7 līdz 19, pirmssvētku dienās tas saīsināms vismaz par vienu stundu, par ko iepriekš jāinformē arī bērnu vecāki, atgādināja arodbiedrībā.

LIZDA aicina izglītības iestāžu vadītājus būt atbildīgiem, organizējot darbu un neaizmirst par visu izglītības procesā iesaistīto interesēm.