VID šogad arestējis finanšu līdzekļus 13,1 miljona eiro apmērā

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad arestējusi finanšu līdzekļus 13,1 miljona eiro apmērā, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Kopumā pārvalde par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju šogad sākusi 72 kriminālprocesus. Pērn tika sākti 17 kriminālprocesi.

Šādu pieaugumu Podiņš skaidroja ar to, ka šogad stājās spēkā izmaiņas attiecībā uz skaidras naudas pārvadāšanu pāri robežai.

Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu šogad 11 mēnešos kriminālvajāšanai nosūtīti deviņi kriminālprocesi, bet pērn tika nosūtīti pieci kriminālprocesi.

Tāpat šogad arestēti 79 kustamie īpašumi ar kopējo vērtību 664 535 eiro un 69 nekustamie īpašumi 8,9 miljonu eiro vērtībā.

Podiņš norādīja, ka 1,4 miljoni eiro jau ir atzīti par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem un ieskaitīti valsts budžetā.

Viņš arī minēja, ka Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad 11 mēnešos valsts ieņēmumu jomā sākusi 163 kriminālprocesus, bet 2018.gada laikā tika sākti 192 kriminālprocesi. Savukārt muitas jomā šogad 11 mēnešos sākti 980 kriminālprocesi, bet pērn tika sākti 1179 kriminālprocesi.

Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad 11 mēnešos ir atklājusi un pārtraukusi 16 organizētu noziedzīgu grupējumu darbību, informēja Podiņš. Valsts ieņēmumu jomā ir pārtraukta 10 noziedzīgu grupējumu darbība, bet pa trim grupējumiem apturēti narkotisko un psihotropo vielu aprites jomā un akcīzes preču jomā.

Par skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu šogad kriminālvajāšanas sākšanai ir nosūtīti pieci kriminālprocesi.

Savukārt tabakas izstrādājumu nelikumīgas aprites ierobežošanā šogad ir sākti 123 kriminālprocesi, izņemti 62,6 miljoni cigarešu un 42 017 kilogrami smēķējamās tabakas, kas cigarešu ekvivalentā ir 60 miljoni cigarešu. Kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti 27 kriminālprocesi.

Alkoholisko dzērienu nelikumīgas aprites ierobežošanā šogad sākti 13 kriminālprocesi, bet kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti divi kriminālprocesi. No nelegālās aprites ir izņemtas aptuveni septiņas tonnas spirta un alkoholisko dzērienu.

Tāpat šogad sākti 773 kriminālprocesi par aizliegto vielu pārvietošanu un galvenokārt tas ir saistīts ar lielu pasta sūtījumos atklāto narkotisko vielu daudzumu. Kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti 105 kriminālprocesi. Iespējamās narkotiskās, psihotropās vielas vai to prekursori izņemti 7,2 tonnu apmērā.

Podiņš stāstīja, ka narkotisko vielu sūtījumu ierobežošanai ir izstrādāti un iesniegti Satiksmes ministrijai priekšlikumi par grozījumiem Pasta likumā un citos normatīvos, kas paplašinās VID kompetenci aizdomīgo sūtījumu pārbaudē.