Latgalē notikušas vairākas avārijas; glābēji stāsta, kā palīdzējuši cietušajiem

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Aizvadītajā diennaktī četros satiksmes negadījumos cietušajiem Latgalē bija nepieciešama glābēju palīdzību, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šādi izsaukumi saņemti uz Daugavpils novada Naujenes pagastu, kur glābēji atvēra smagās automašīnas durvis, lai cilvēks varētu izkļūt laukā, Balvu novada Kubulu pagastu, kur bija notikusi divu automašīnu sadursme un ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vienu cilvēku izcelt no automašīnas un nogādāt līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Savukārt Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā automašīna bija grāvī un cilvēks no tās bija izkļuvis saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsdzēsēji glābēji cietušo nogādāja līdz NMPD mediķiem, skaidroja VUGD pārstāve Sandra Vējiņa. Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Rēzeknes novada Audriņu pagastu, kur automašīna bija ieslīdējusi grāvī, ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem uz ceļiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa segumam atbilstošu ātrumu. Gadījumā, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, dienests aicina nekavējoties zvanīt pa tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī VUGD Latgales reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus - vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.