Pēc kravas auto avārijas Slocenes upē nonākusi degviela

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Trešdien, nedēļu pēc AS "Tukuma straume" teritorijā notikušās kravas automašīnas avārijas, Slocenē nonākusi degviela.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) trešdien plkst.14.46 saņemta informācija, ka Tukumā, Slocenes upē, ir redzama nezināma viela. Ugunsdzēsēji glābēji uzstādīja bonas, lai apturētu tālāku vielas ieplūšanu upē. VUGD skaidroja, ka notikuma vietā strādāja arī Valsts vides dienesta (VVD) pārstāvji.

Savukārt VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča aģentūrai LETA klāstīja, ka informācija par naftas produktiem Slocenē, pie uzņēmuma "Tukuma straume", Ventspils reģionālā vides pārvaldē (RVP) saņemta no Tukuma novada Pašvaldības policijas. Bijušas aizdomas, ka tie upē varētu būt nokļuvuši no uzņēmuma.

VVD vides inspektors, pārbaudot notikuma vietu, konstatēja, ka naftas produktu plēvīte upē ir apmēram 50 metru garumā. Naftas produkti upē nonākuši pēc 21.novembrī notikuša ceļu satiksmes negadījuma, kad suņu barības "Dogo" ražotāja teritorijā avarēja piegādātāja kravas mašīna, kurai bija bojāta degvielas bāka un notika degvielas noplūde.

Bukleviča klāstīja, ka uzņēmums organizēja degvielas savākšanu, tomēr daļa no tās ir nonākusi meliorācijas sistēmā un tālāk upē. Tāpēc trešdien VUGD ir izlicis divas bonas upē, bet pie ieplūdes Slocenē ir noklāti paklāji.

VVD norāda, ka būtisku kaitējumu videi šis piesārņojums nav nodarījis. Inspektori seko līdzi darbu gaitai un pārbaudīs, vai piesārņojums ir pilnībā savākts.