Tiesa vēl vērtē, vai pieņemt atlaistās "Rīgas namu pārvaldnieka" valdes sūdzību

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Zemgales rajona tiesa Jelgavā vēl vērtē, vai izskatīs pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pieteikumu, kurā tiek lūgts atcelt Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) lēmumu par valdes atcelšanu, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Sūdzība, ko iesniedzis Aivars Gontarevs, Rolands Pogulis un Ivo Lecis, tiek pieņemts lēmums par prasības pieteikuma pieņemšanu un lietas ierosināšanu. Tiesas lēmums būs zināms desmit dienu laikā.

Jau vēstīts, ka atlaistā RNP valde trešdien vērsusies Zemgales rajona tiesā Jelgavā, lūdzot atcelt Burova lēmumu par valdes atcelšanu.

Tāpat RNP valde vērsusies Uzņēmumu reģistrā ar lūgumu nereģistrēt notikušās amatpersonu izmaiņas. Arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) nosūtīts iesniegums izvērtēt Rīgas mēra lēmumu tiesiskumu.

"Rīgas mēra lēmums bija straujš, pārsteidzīgs, nepamatots un politiski motivēts. Šis lēmums bija tendēts uz attiecību kārtošanu ar iepriekšējo kapitāldaļu turētāju, nevis pamatots ar RNP saimnieciskās darbības rezultātiem," sacīja Gontarevs.

Viņš norādīja, ka šis mēra lēmums neatbilst labas korporatīvās pārvaldības pamatprincipiem un tas būtu jāpārtrauc. Gontarevs skaidroja, ka uzticības zaudēšanas gadījumā, kas bija mēra lēmuma pamatojums, likums nosaka, kā tam ir jānotiek, kā un kādos termiņos sasaucamas dalībnieku sapulces šādu lēmumu pieņemšanai.

"Nav saprotama šī steiga un naudas un varas kāre, kas pārņēmusi Rīgas mēru, tāpēc esam vērsušies tiesā ar iesniegumu, kurā precīzi norādīts, kas un kā pārkāpts. Nepieciešams šo mēra lēmumu iesaldēt, jo lēmums bijis prettiesisks," uzsvēra Gontarevs, piebilstot, ka 90.gadu stilā ar reiderisma metodēm ir pārkāpts likums.

Ziņots arī, ka Burovs otrdien, 19.novembrī, nolēma atcelt no amatiem RNP valdi.

RNP valdes priekšsēdētājs līdz šim bija Gontarevs un valdē vēl strādāja Pogulis un Lecis.

Viņu vietā par RNP pagaidu valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis, "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes loceklis Juris Švanders, Rīgas domes Īpašuma departamenta juriste Irīna Miķelsone, "Rīgas pilsētbūvnieka" valdes locekle Inese Šnepsta un kādreizējais VSIA "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons.

Galvenais uzdevums RNP jaunajai vadībai ir revidēt visus esošos procesus, veikt auditu un, ja nepieciešams, vērsties atbilstošajās valsts institūcijās, kā arī sagatavot dokumentus pastāvīgās valdes atlases konkursam.