Noraidīta "Memory Water" sūdzība par sodu par iespējamu "KPV LV" slēptu reklamēšanu

 
©Annija Meikšane/ F64 Photo Agency

Rīgas rajona tiesa ir noraidījusi ūdens tirgotāja "Memory Water" sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzlikto 600 eiro sodu aizdomās par partijas "KPV LV" slēptu reklamēšanu.

Tiesā aģentūra LETA uzzināja, ka KNAB priekšnieka Jēkaba Straumes šī gada 22.marta lēmums atstāts negrozīts, bet "Memory Water" sūdzība noraidīta. Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

KNAB uzņēmumu sodīja, jo uzskata, ka tas aiz savas reklāmas slēpis partijas "KPV LV" priekšvēlēšanu aģitāciju, neiesniedzot aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

Pārbaudi KNAB sāka pagājušā gada vasarā pirms 13.Saeimas vēlēšanām. Pārbaudi birojs bija sācis pēc savas iniciatīvas, taču birojā bijuši saņemti arī vairāki iesniegumi. Sociālajos tīklos bija izteiktas aizdomas, ka uzņēmuma reklāmās veikta partijas "KPV LV" slēptā priekšvēlēšanu aģitācija, jo kampaņā izmantotais teksts "Sākam ar sevi!" bija līdzīgs konkrētās partijas izmantotajam sauklim "Valstij jāsāk ar sevi".

KNAB pabeidza pārbaudi saistībā ar "Memory Water" reklāmas kampaņu un secināja, ka uzņēmums izdarījis administratīvo pārkāpumu, jo izvietojis "KPV LV" priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus publiskās lietošanas ārtelpās, par kuriem likuma noteiktajā kārtībā nebija iesniegti KNAB izvietošanas izcenojumi.

KNAB par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu, neiesniedzot izvietošanas izcenojumus, "Memory Water" piemēroja 600 eiro naudas sodu.