Pusaudzes izvarošana un noslepkavošana Bolderājā: viens no apsūdzētajiem vainu neatzīst

 
©pixabay

Viens no pusaudzes izvarošanā un noslepkavošanā Bolderājā apsūdzētajiem vīriešiem savu vainu neatzīst, pavēstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības diviem jauniem vīriešiem par 15 gadus vecas meitenes izvarošanu un slepkavību šovasar Bolderājā.

Apsūdzības uzrādītas pēc Krimināllikuma panta par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Likums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Tāpat apsūdzības uzrādītas par slepkavību pastiprinošos apstākļos, proti, ja slepkavība izdarīta nolūkā slēpt citu noziedzīgu nodarījumu, to izdarījusi personu grupa un noslepkavots nepilngadīgais. Arī par šādu noziegumu likums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Viens no apsūdzētajiem vainu neatzīst. Savukārt otrs apsūdzētais atzīst slepkavību, bet neatzīst, ka noslepkavojis grupā un neatzīst to, ka meiteni pirms tam izvarojis.

Jau ziņots, ka šovasar neilgi pēc mirušās jaunietes atrašanas Buļļupes kanālā tika aizturēti divi bojāgājušajai pazīstami 1991. un 1999.gadā dzimuši vīrieši. Neviens no viņiem iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Abiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Rekonstruējot nozieguma gaitu, policija noskaidrojusi, ka naktī no 17. uz 18.jūniju jauniešu kompānija, tajā skaitā abi aizturētie vīrieši un cietusī, Bolderājā, aizturēto vīriešu dzīvesvietā lietojuši alkoholiskos dzērienus, kur meitene vēlāk tika nogalināta. Pēc nozieguma vīrieši viņas ķermeni aiznesuši uz Buļļupes kanālu un tur iemetuši ūdenī.

Ekspertīzes rezultāti liecina, ka meitenes nāve iestājusies no kombinētas mehāniskas asfiksijas, kā arī viņai konstatētas vardarbīgas dzimumtieksmes apmierināšanas pazīmes. "Minētais ekspertīzes atzinums nozīmē, ka jauniete sākumā žņaugta un pēc tam iemesta ūdenī, līdz ar to nāve iestājusies žņaugšanas un slīkšanas rezultātā," iepriekš uzsvēra policijā.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka meitene, iespējams, nogalināta, lai slēptu izvarošanas faktu, informēja policijā.