Cēsīs varēs skatīt multimediālas projekcijas par strēlniekiem un Latvijas karogu

 
©Vladislavs Proškins/F64

Cēsu pils tornī šodien, kad tiek atzīmēta Lāčplēša diena, varēs skatīt multimediālas projekcijas par strēlniekiem un Latvijas karogu, informēja projekta idejas patrons un biedrības "Live Latvija" vadītājs Renārs Sproģis.

Viņš norādīja, ka torņa atdzimšana ir kļuvusi par neatņemamu Lāčplēša dienas tradīciju Cēsīs. Jau astoto gadu tas mākslinieciskā veidā stāstīs patriotisku stāstu par latviešu strēlnieku cīņām pirms vairāk nekā 100 gadiem un to nozīmi jaunākās Latvijas vēstures lappusēs.

Stāstā iepīti latviešu tautas simboli - Austras koks, Lielvārdes josta, ozollapas. Vienlaikus šis būs stāsts arī par Latvijas sarkanbaltsarkano karogu - saskaņā ar Atskaņu hroniku 1279.gadā tas pirmo reizi manīts zemes sargu rokās Cēsu pusē, stāstīja Sproģis.

Viņš atgādina, ka Cēsu pils ir pirmā pils Latvijā, kas aizsāka tradīciju uz pils torņa mūriem projicēt dzīvus stāstus. Līdzīgi kā lāpu gājiens tā ir kļuvusi par neatņemamu Lāčplēša dienas sastāvdaļu Cēsīs.

Projekta iniciators un rīkotājs ir cēsnieks vairākās paaudzēs Sproģis, kas šo projektu īsteno ar biedrību "Live Latvija". Projekciju mākslinieciskais autors ir mākslinieks Māris Kalve. Starp projekta atbalstītājiem ir arī Cēsu novada dome.

Jau ziņots, ka vasarā Cēsu pils torņa apmeklētājiem bija iespēja apskatīties izstādi "Multimediāls Cēsu pils stāsts", kas ļāva pils rietumu torņa trešā stāva telpā piedzīvot aizraujošu multimediālu Cēsu pils vēstures stāstu, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus astoņu gadsimtu garumā.