Raidījums: atlaišanas LNT ir tikai sākums, ardievas darbam nāksies teikt arī daudziem kolēģiem TV3

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Šīs nedēļas izskaņā tapa zināms, ka mediju grupa "All Media Baltics" no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu, tostarp ir paredzēts, ka kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā. Tā rezultātā darbu kanālā jau piektdien zaudējuši vairāki LNT ziņu dienesta darbinieki. Raidījums "Nekā personīga" vēsta, ka darbam ardievas nāksies teikt arī daudziem TV3 kolēģiem.

"Gribējām izteikt savas pārdomas par to, kas šonedēļ notiek mūsu mājās. Daudzi soctīklos ironizē, ka LNT slēgšana rāda, kāds ir kapitālisms. Un nevajagot par to pārdzīvot. Iespējams. Bet ir kāda būtiska nianse. Notiekošais parāda to, cik mūsu - žurnālistu - darbs tik mazā tirgū kā Latvija ir neaizsargāts," svētdien raidījuma "Nekā personīga" izskaņā norādīja tā vadītāji.

"Prozaiski runājot, dažu stundu laikā ir iespējams "izslēgt gaismu" vienā no senākajiem un pamatīgākajiem ziņu dienestiem Latvijā. Tieši tik trausla ir tā Satversmē nostiprinātā vārda brīvība. Saeimā par šo jomu atbild cilvēki, kuriem maigi sakot ir interesants viedokli par to, kā jāstrādā medijiem un žurnālistiem. Atbildīgais Kultūras ministrs uz visiem jautājumiem - arī šo - atbild iepriekš iemācītas neko neizsakošas frāzes. Un atbildīgā padome - par šo veidojumu šobrīd droši vien nav jēgas pat runāt. Mediju politika Latvijā ir izgāzusies. No žurnālistikas kvalitātes viedokļa šādas būtiskas pārmaiņas notiek laikā, kad nav neviena, kurš ar savu vārdu un autoritāti varētu nostāties žurnālistu pusē."

"Nekā personīga" arī neslēpj, ka ir no tiesas žēl kolēģu. "Daudziem no sirds iemīļotā darba vieta ir jāpamet. Mums ir žēl arī par tiem aizkadra cilvēkiem, kurus jūs ikdienā neredzat, bet bez viņiem, mēs ar jums nevarētu sarunāties. Un kā uzzinām šodien - atlaišanas LNT ir tikai sākums. Un drīzumā ardievas darbam nāksies teikt daudziem no mūsu kolēģiem TV3."

"Ja šis orkāns, kas gāžas pāri LNT un TV3 nozīmētu uzlabotu žurnālistikas kvalitāti, izcilus jaunus raidījumus, būtiskas reformas, skatītāji būtu tikai ieguvēji. Bet šobrīd visi LNT un TV3 cilvēki ir kļuvuši par mērvienībām ekseļa tabulās. Un ja godīgi - reti kurš šeit saprot - kas īsti notiek. Un no šī visa cietīsit jūs. Jo patiesību iespējams noskaidrot, kad pastāv diskusija un viedokļu dažādība. To pieņemts dēvēt par vārda brīvību un demokrātiju."

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka piektdien mediju grupā "All Media Baltics", kas paziņojusi par telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu apvienošanu, sākta darbinieku atlaišana.

LNT rīta informatīvā raidījuma "900 sekundes" producente Dana France apstiprināja, ka darba attiecības ar uzņēmu ir pārtrauktas. "Darbs uzteikts bez pamatojuma un bez paskaidrojumiem," uzsvēra France, piebilstot, ka ir izmaksāta atlaišanas kompensācija.

Viņa pastāstīja, ka piektdien uz sarunu pie vadības tiek saukti mediju producenti un moderatori.