Prognozē sinopiķi: kāds laiks gaidāms 18.novembrī?

 
©F64

Nākamnedēļ un arī valsts svētkos Latvijā dominēs apmācies un mitrs laiks, reizēm gaidāma migla un lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un ārvalstu dienestu prognozes.

Debesis skaidrosies reti, un tikai atsevišķās diennaktīs gaiss kļūs vēsāks un sausāks. Vidējā gaisa temperatūra būs dažus grādus virs normas, kas novembra vidū ir aptuveni +2 grādi.

Šosestdien un svētdien, kā arī pirmdien daudzviet līs - pārsvarā vāji un īslaicīgi. Lēnu līdz mērenu dienvidaustrumu vēju nomainīs dienvidu un rietumu vējš. Siltākais laiks gaidāms naktī uz svētdienu, kad gaisa temperatūra būs +6..+11 grādi.

Nākamnedēļ gaiss kļūs par kādu grādu vēsāks; arī diennakts tumšajā laikā gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies virs nulles.

Palaikam gaidāms lietus. Tuvākajā nedēļā prognozētā nokrišņu summa caurmērā ir 5-35 milimetri.

Mēneša pirmajās septiņās dienās valsts lielākajā daļā nolijuši 35-60 litri kvadrātmetrā, bet Ainažos, Mērsragā, Rēzeknē un Rūjienā nokrišņu daudzums sasniedzis 74-89 milimetrus. Parasti visa novembra laikā valstī vidēji ir 62 milimetri nokrišņu.

18.novembrim "Global Forecast System" patlaban prognozē īslaicīgi lietu, nelielu dienvidaustrumu vēju un siltumu līdz +6..+10 grādiem.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!