Sinoptiķi Latvijā izplata dzelteno brīdinājumu; brīdina arī autovadītājus

 
©Kaspars Krafts/F64

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) visā Latvijā izplatījis dzeltenā līmeņa brīdinājumu par pirmdien gaidāmu stipru lietu, kas turpināsies naktī uz otrdienu.

Pirmdien dienas laikā gaidāmais nokrišņu daudzums lielā valsts daļā, tai skaitā Rīgā, ir 15-25 milimetri. Visstiprāk līs Vidzemē un Zemgalē, bet galējos dienvidaustrumu un ziemeļrietumu novados lietus būs tikai neliels līdz mērens, prognozē LVĢMC.

Saskaņā ar "Global Forecast System" prognozi no pirmdienas rīta līdz otrdienas rītam nokrišņu summa Latgales dienvidos un daļā Kurzemes sasniegs 10 līdz 20 milimetrus, pārējā valstī - 20 līdz 45 milimetrus. Līdz ceturtdienas rītam nokrišņu summa pieaugs vēl par 10-35 milimetriem.

Pirmdien debesis klās bieza mākoņu sega, daudzviet saglabāsies dūmaka. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš, Latgalē un Sēlijā - dienvidaustrumu vējš. Ziemeļkurzemes pretvēja krastā vējš brāzmās pastiprināsies līdz 18 metriem sekundē. Gaisa temperatūra pirmdienas pēcpusdienā gaidāma no +4 grādiem Rūjienā līdz +12 grādiem Daugavpilī.

Rīgā gan pirmdien, gan otrdien būs nomācies un lietains laiks, līs stipri. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra būs aptuveni +9 grādi.

Laikapstākļus nosaka ciklons. Atmosfēras spiediens 744-746 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Ilgstošu lietavu gadījumā grants ceļi var zaudēt nestspēju, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Sinoptiķi sola salīdzinoši siltu, bet lietainu laiku, tas ietekmēs grants autoceļu tehnisko stāvokli, skaidro LVC pārstāvji. Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami.

Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti, piebilst LVC.

Vienlaikus uz atsevišķiem valsts autoceļiem turpinās remontdarbi, tomēr lielākajā daļā ceļu remontdarbu ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums.

Šīs nedēļas sākumā plānots pieslēgt apgaismojumu visa Jūrmalas šosejas remontdarbu posmā, bet nedēļas vidū - atvērt satiksmei abas brauktuves. Arī ziemas periodā tur saglabāsies ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Sēnītes mezglam satiksmei ir atvērtas abas brauktuves - divas joslas katrā virzienā. Satiksme pa Valmieras šoseju līdz 15.novembrim vēl tiks organizēta, izmantojot Sēnītes mezgla rotācijas apli. Visā objektā ātrums ziemas tehniskā pārtraukuma laikā būs 70 kilometri stundā, bet Sēnītes mezglā vietām arī 50 kilometri stundā.

Arī citviet vēl ir spēkā satiksmes ierobežojumi.