Ministra Pūces sieva pārliecināta, ka KNAB nekonstatēs šķēršļus viņas kļūšanai par SIF vadītāju

 
©lpr.gov.lv

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amata kandidāte, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) sieva Zaiga Pūce ir pārliecināta, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nekonstatēs nekādus ar šķēršļus, kas interešu konflikta dēļ varētu liegt viņai ieņemt šo amatu.

Zaiga Pūce šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina, ka pirms kandidēšanas uz SIF vadītājas amatu pārrunājusi to ar vīru, apzinoties, ka daļai sabiedrības varētu rasties aizdomas par iespējama interešu konflikta esamību šajā situācijā. Tieši tāpēc Zaiga Pūce ir priecīga, ka KNAB to izvērtēs.

"Šaubas sabiedrībai varētu būt. Manuprāt, kompetentās iestādes skaidrs konstatējums būtu ļoti vēlams, tas varētu novērst šīs šaubas," sacīja SIF sekretariāta direktora amata kandidāte, piebilstot, ka viņa ir droša - KNAB pārbaude beigsies pozitīvi.

Lūgta vērtēt savas izredzes tikt apstiprinātai SIF vadītājas amatā, Zaiga Pūce bija piesardzīga, lai gan atzina, ka, ņemot vērā nopietno atlases procedūru, būtu grūti izprast iemeslus, ja fonda padome pieņemtu viņai nelabvēlīgu lēmumu.

Jau ziņots, ka konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu uzvarējusi biedrības "Ascendum" vadītāja Zaiga Pūce, taču, ņemot vērā, ka viņa ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra dzīvesbiedre, aktualizējies jautājums par to, vai viņas apstiprināšanas gadījumā nebūs izveidojusies interešu konflikta situācija.

KNAB paziņojis, ka ir pievērsis uzmanību minētajai situācijai un atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei izvērtēs to.

 

Abonē