Komentāri / Lidostas drošības darbinieks: Pelnu par 13 centiem vairāk nekā burgeru cepējs
 

53 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

NNesapratu no teksta
Burgeru cepēji pelna daudz ?
9.oktobris 2019, 10:35 Atbildēt
KKalniņš
un ko tieši tu nesaprati? To, ka burgeru cepēja un lidostas drošības dienesta atalgojums ir vienāds, bet atbildības līmenis dažāds?
9.oktobris 2019, 10:51 Atbildēt
KKas tur tik dažāds
Viens var nogalināt 200 uzreiz ,otrs triju stundu laikā ?
9.oktobris 2019, 11:21 Atbildēt
KKalniņš
stulbenis tu esi.
9.oktobris 2019, 11:34 Atbildēt
llapa
lidostas vadibas alkatibai nav robezu . tapat ka visur citur latvija , valdiba uzsplauj latvijas darba rukiem . nu ista laimes stastu zeme .
9.oktobris 2019, 10:35 Atbildēt
TTu valdības mājā strādā vai
Citiem valdība algu nemaksā
9.oktobris 2019, 11:22 Atbildēt
WWay
Ne jau mūžīgi varēs izmantot darbiniekus kā vergus par nožēlojamu algu .Idioti jau te nedzīvo . Šis ir nopietns signāls Lidostas vadībai . Labie cilvēki aizies ātri vien , varēs čigānus peņemt !
9.oktobris 2019, 11:26 Atbildēt
LLibertārietis
nu un tad ?? ...... briesmas un apdraudējumi ir vnk fantomi pastulbu un realitāti zaudējuši idiņu galvās --- NU NESTAIGĀ apkārt ļautiņi kuri kāro kādu diversiju vai sabotāžas aktu izvest ---- un pret to kas patiesi ieplānojis ko uzspridzoināt vai kādu avāriju uzrīkot neviens drošībmieks neko tāpat neiespēs ---- Viņi ir lieki-- vagadzība pēc tiem paranoiķiem ir škietama ....
9.oktobris 2019, 11:49 Atbildēt
LLibertārietis
//// ....mēs tomēr nodarbojamies ar to, lai lidmašīnas nenokristu kādam uz galvas. Bet, pēc lidostas vadības un Ilonas Līces (attēlā) domām, - viss kārtībā, "business as usual". Vai ne?!
Man kaut kā tā neliekas. Man šķiet, ka mūsu darbs ir pelnījis lielāku novērtējumu nekā burgeru cepšana. ////////
=======================================================IEDEOMĪGAIS PŪSLIS !!! nulli vērts ir jūsu darbs -- cilveksuņi un paranoiķi---- jūsu dēļ neviena lidmasīna nav palikusi gaisā,,,,,,, jūs tikai citiem smadzenes pist protiet ......
9.oktobris 2019, 11:40 Atbildēt
VVilis
Piekrītu, ka dažreiz kontrole visās lidostās ir bišš pa traku, bet ganjau ne bez sava iemesla.
Bet Jums ieteiktu padzert nomierinošas zāles (atvainojos, iepist zāles)
9.oktobris 2019, 13:48 Atbildēt
TTomāts
Pirms kādiem gadiem šāds darbinieks man izkratīja visu somu, lai atņemtu 3 cm garu žiletes fragmentu 1 cm platumā, kas bija ceļojuma šujampiederumu mikropaciņā- diega galu nogriešanai.
9.oktobris 2019, 11:48 Atbildēt
GGurķis
Jo žilete tāpat kā visi citi asie priekšmeti ir aizliegti. Neviens "uz aci" nepateiks vai cilvēks "draudzējas ar veselo saprātu" - aizies kādam pratiņš uz īso - no lidmašīnas gaisā esot neizsēdināsi. Aviācijā tapat kā visur citur likumi diemžēl ir rakstīti ar asinīm. Visi zin tikai muldēt bet neiedziļinās lietās - esot gaisā ir cita temperatura,vibrācija un spiediens kas ierobežo ari dažādu šķidrumu aizliegumus jo pie esošiem apstākļiem tajos rodas procesi kas var kaitet drošībai. Šeit var uzskaitīt un uzskaitīt. Tāpēc izlasam noteikumus un tad dodamies - nevis ieklikšķinam, ka esam iepazinušies un pēc tam pārmetam.
9.oktobris 2019, 20:26 Atbildēt
NNja
Pilnībā pievienojos vēstules autoram. Lai arī kas nebūtu ieviesis drošības pārbaudes, bet šobrīd šī procedūra ir norma. LV iedzīvotājus vnm ir tracinājušas lidostas vadības neadekvāti lielais atalgojums. Tas nav pareizi, ka padotajiem darbiniekiem maksā tik maz, un tāpēc nav kas strādā. Ciešan no tā mēs visi. Un šī situācija ir tiešs pierādījums, ka lidostas vadība saņem nesamērīgu algu par slikti padarītu darbu, nespējot sakārtot savu saimniecību.Kauns!
9.oktobris 2019, 12:07 Atbildēt
MMediķe
Nezināju, ka slimības lapas var paņemt, lai pret kaut ko protestētu. Pie kura ãrsta tādas var dabūt?
9.oktobris 2019, 12:10 Atbildēt
ddarbinieks
mūsdienās jebkuram cilvēkam, strādājot nenormālos darba apstākļos, ir dažādas veselības problēmas. Nezināji?
9.oktobris 2019, 13:06 Atbildēt
MMinka
Stress novājina imunitāti! Apburtais loks
9.oktobris 2019, 13:44 Atbildēt
DDiemžēlh
tikmēr ierēdńu bari sańem neadekvāti augstu atalgojumu,turklāt nenes nekādu atbildību par savu darbu....cilvēki,kuri dara REĀLU darbu tiek izdzīti līdz pēdējam par smieklīgu algu un ir spiesti pamest savu zemi.jo tālāk jo trakāk te iet
9.oktobris 2019, 12:12 Atbildēt
FFēlis
Visur tie kas augšā saņem algu, bet tiem kas apakšā, atmet pabitas. Strādājot LDz saņemu aptuveni tik pat, cik pirms gadiem 10 un viņi pat vairs nesola piemest, jo aiziet ta nav kur Latgalē. Ja nu tik uz ārzemēm, bet kad tev pāri 50, nah... tu kam tur vajadzīgs.
9.oktobris 2019, 15:31 Atbildēt
ddzintra
Nav taisnība ,ārzemēs 50 un vairāk neuzskata par vecumu , galvenais esi pozitīvs cilvēks ! Droši uz priekšu !
9.oktobris 2019, 18:48 Atbildēt
NNja
Diemžēl tas ir LV greizais fenomens arī citās nozarēs, kas ir valsts akciju sabiedrības. Valdība sev maksā fantastiskas algas, zemākajiem amatiem, kam ir tiešs sakars ar pakalpojuma sniegšanu, atvēlot pašu minimumu. Un cieš klienti. Presei atrakstās ar meliem un saka, ka nozarei trūkst naudas. Vai tiešām nav likumu, kad saistītu un regulētu kaut kādas proporcijas atalgojuma ziņā, lai nebūtu tā ka vieniem tiek burtiski miljoni gada griezumā un citiem pat ne 100 daļa no tā. Kad beidzot tas tiks sakārtots?
9.oktobris 2019, 12:14 Atbildēt
NNameja
Lidostā strādājošiem , tās vadībai , jau nu vairāk nekā kā citiem , būtu jāredz skarbā realitāte . Katru dienu cilvēku masas pamet valsti . To redzot , sirds sāp ! Vai tiešām vēl nav pielecis , ka nebūs vairs sakarīgu cilvēku , kas strādās garas stundas par nožēlojamu samaksu ?
9.oktobris 2019, 12:36 Atbildēt
MMediķei
Ne jau aiz protesta, bet pārslodzes. Ja esat mediķe, vajadzētu saprast, ka tam ir tiešs sakars ar veselību. Ja darba organizācija un atalgojums būtu adekvāts, pārslodzes nebūtu. Protests, tas šajā gadījumā ir psiholiģiskais stāvoklis, jo cieš veselība. Nav brīnums, ka šādi darbinieki darbā kļūst nervozi un neiecietīgi saskarē ar prasīgākiem vai kašķīgākiem klientiem, kā te augstāk raksta. Visam ir sekas. Un par sekām ir jāmaksā, ar garām rindām ar stresu visiem. Un tās ir neprasmīgas vadības nepareizi pieņemto lēmumu sekas.
9.oktobris 2019, 12:38 Atbildēt
SSecinājums
Bet nu viss, kas lidostas vadībai šobrīd rūp, ir pasniegt sabiedrībai labi izpušķotus melus, kad izklausītos pēc patiesības. Neies tak ar savu treknā pīrāga gabalu dalīties. Kur ir palicis Jūsu cilvēcīgums?
9.oktobris 2019, 12:43 Atbildēt
UUn
Ciešam mēs visi, ar stresu stāvot garajās rindās. Tiešām nav neviena, kas var saukt pie atbildības par šo haosu? Tik uzsvērti pareizajam satiksmes ministram nav nekas sakāms par šo situāciju?
9.oktobris 2019, 12:46 Atbildēt
OOoo
Uz mazo darbinieku rēķina ne tikai Lidosta taupa, bet arī RIMI un MAXIMĀ nākas stāvēt garā rindā lai samaksātu par groziņā salikto. Arī tur ja maksātu normāli kasierus pietiekoši nodrošināt varētu, bet nē visiem lielie peļņas plāni optimizācijas un CILVĒKS (darbinieks) ir dārgākā komponente uz ko var ietaupīt. Tikai tad kad darbinieki parastie sapratīs, ka viņiem spēks ir kopā. Tikai tad lielie biznesmeņi sapratīs, ka bez darbiniekiem "mazajiem" nekādu biznesu uztaisīt nevar.
9.oktobris 2019, 13:07 Atbildēt
aa.a
Nu tieši tā - Nav ko kaukt, ka nav kas strādā! Maksāt vajag!!!
9.oktobris 2019, 14:16 Atbildēt
SShadowVoice
Ne gluži.
Priekš kam turēt vēl 2-3 kasierus maiņā? Priekš kam? Lai pircējiem būtu mazākas rindas? Kurš naivulis domā, ka RIMI/MAXIMU interesē jūsu visu ērtības un gaidīšanas laiks rindā?
Kasierim maksājam algu un viņam jāstrādā 8 stundas. Ja būs pāris kasieru vairāk, tad - viņi brīžiem NESTRĀDĀS (jo nav rindas) un tas veikalam nes tikai zaudējumus, t.i. maksāt algu kasierim par to, ka viņš sēž kasē un klientu nav uz šo momentu.
Vēl ienesīgāk ir ieviest pašapkalpošanas kases - un tie idioti/pircēji paši izdarīs kasiera darbu un veikals atkal būs lieliski nopelnījis. Tagad vēl derētu izdomāt kā pircēji varētu uzkopt telpas, mazgāt veikala tualetes un iznest atkritumus un peļņa būs vēl lielāka.
Neviens lielais bizness neko nedara tikai aiz mīlestības pret klientu. Tikai un vienīgi - savas peļņas kāpināšanai. Padomājiet par to pie nākamās automātiskās kases ;-)
9.oktobris 2019, 16:52 Atbildēt
AAdvokāts
Tavai zināšanai kasieri Maximā strādā 10 - 12 stundas ar pārtraukumu tualetei dažas min. un pusdienai ap 15 min. Kāpēc nenāc strādāt uz Maxima, lai paaugstinātu apkalpošanas ātrumu un paklausītos "jauko pircēju" komentāros?
10.oktobris 2019, 20:29 Atbildēt
KKse
Kādreiz biju šokā, nosūtot pieteikumu uz līdzīgu amatu. Domāju "wow, interesants darbiņš, maiņas grafiks, nav rutīna, sežot biroja" Bet sāņemot pirms intervijas algas piemēru.. nu kā cilvēks, kas ir atbildīgs par cilvēku drošību var saņemt knapi 500 EUR uz rokām??
9.oktobris 2019, 13:11 Atbildēt
īīstā
Ir pazemojoši saņemt 500 uz rokas .Justies kā pēdējam nabagam , skaitot centus macinā ,.
9.oktobris 2019, 13:43 Atbildēt
JJone
Jà protam kà visur Zìdiem priekš ierindas darbiniekiem nekad naudas nav g.... kaut vinji nos...
9.oktobris 2019, 13:12 Atbildēt
SSanta
Jāpieņem vairāk darbinieku . Ar tādu rezervi ,kas paredz to ,ka kāds slimos . Tagad no 8 galdiem strādā 2 !! Ja vēl kāds saslims ,tad STRĀDĀS 1 GALDS !! Kā šis viens darbinieks tiks galā ar šo masu pasažieru ?! No lidostas VADĪBAS puses tā ir DIVERSIJA un MILZĪGA BEZATBILDĪBA!! Un ,ja no pārslodzes saslims vienīgā galda apkalpojošais darbinieks ?! Tad LIKS ATSLĒGU PRIEKŠĀ KONTROLEI . Un ,kas notiks ar LIDOJUMIEM no Rīgas lidostas?! Tranzīts un tiešie lidojumi būs JĀATCEĻ !! Darbinieku slimības dēļ lidojumi no Rīgas lidostas tiks ATCELTI uz NENOTEIKTU LAIKU !! Ja lidostas vadība NEMĀK vai NEGRIB strādāt.Viņa ir JĀNOMAINA!. Un ,ja satiksmes ministrs pasaka ,ka VISS IR LABĀKAJĀ KĀRTĪBĀ !! Šis ministrs ir jāatbrīvo no šī posteņa ! Bet padomijas laikos šie vadošie darbinieki sēdētu kā DIVERSANTI ! Viņi ar savu izcilo strādāšanu GRAUJ valsts tēlu un rada EKONOMISKUS ZAUDĒJUMUS !
9.oktobris 2019, 14:14 Atbildēt
DDarba rūķis
Diemžēl šāda situācija ir vairākās valsts iestādēs vai to "tuvumā" esošajās. Arī tiesu darbinieki (izņemot tiesnešus) saņem uz rokas aptuveni 500 EUR, ja strādā ilgāk pa diviem gadiem. Sākumā 500 EUR ir uz papīra :) Smieklīgi, ka strādājot tiesā un aprunājoties ar paziņām, kuras strādā lielveikalā, var ielikt vienādības zīmi starp atalgojumiem. Skumji patiesībā...
9.oktobris 2019, 14:52 Atbildēt
AAaaaa
Kamēr šie sasodīti skopie biznesmeņi nesapratīs to, ka viņu bizness bez darbiniekiem nevar iztikt, ja grib peļņu, tikmēr arī tie darba apstākļi būs nežēlīgi un atalgojums smieklīgi zems! Tad, kad šie alkatīgie skopuļi sapratīs (ja sapratīs) kādā postā viņi ir iegrūduši savu biznesu dēļ savas alkatības, tad varbūt arī mainīsies darba apstākļi un atalgojums.
9.oktobris 2019, 16:34 Atbildēt
SShadowVoice
Garām.
Darba algas lielumu TIEŠI regulē pieprasījums un piedāvājums. Kāpēc gan palielināt algas, ja joprojām ir cilvēki, kas par šo pašu algu strādā? KĀPĒC?
Tad, kad šie "augsti kvalificētie darbinieki", kas klaigā pēc lielākām algām, aizies prom no konkrētā uzņēmuma, jo viņiem tiešām kāds būs gatavs maksāt vairāk, tad arī celsies alga. Āmen. Nepatīk alga - ej prom un atrod sev lielāku algu. Savukārt pieprasīt lielāku algu tikai tāpēc, ka gribās, utt - tā ir sociālisma atrauga. Mēs taču gribam dzīvot kapitālismā, vai ne?
9.oktobris 2019, 16:44 Atbildēt
SSviests
Tas ir viss ko šie var pateikt - nepatìk, ej projàm...mès meklèsim nàkamo stulbeni, kas ir izslàpis pèc darbà.Nevar nosaukt par konstruktìvu attieksmi.
9.oktobris 2019, 23:11 Atbildēt
AAaaaa to ShadowVoice
Tu nesaproti?! Cilvēki NAV pārstājuši pamest šo valsti! Vēl joprojām ir tādi, kas pamet šo valsti, lai strādātu un dzīvotu valstī, kurā darba atalgojums ir labāks kā šeit! Un viens no iemesliem tam ir tas, ka tādi alkatīgie kā tu nemaksā atbilstošu algu. Tā, ka garām ir tavs skatījums uz šīm lietām, jo šādi pasūtot 33 mājas tālāk darbiniekus, tikai tādēļ, ka viņiem nepatīk tie nožēlojamie graši ko tādi kā tu viņiem atmet, kamēr paši peldaties naudas vannā, tu un tev līdzīgie kādu dienu variet palikt bez darbiniekiem vai ar tik mazu darbinieku skaitu, ka jūsu bizness vairs nespēs nodrošināt pieprasījumu bez lielas kavēšanās, jo tad, kad tādi kā tu attapsies un sapratīs (ja tas vispār notiks), ka vajadzēja maksāt vairāk saviem darbiniekiem, visi speciālisti būs vai nu aizbraukuši uz ārzemēm vai arī pensijas vecumā. Te būs palikuši tikai tie, kuriem paveicās ar laba darba atrašanu, kuriem nav citas izvēles kā vien strādāt pie tādiem alkatīgiem skopuļiem kā tu un pensionāri! Citiem vārdiem sakot ar savu iedomību un skopumu alkatīgie biznesmeņi agri vai vēlu var attapties pie sasistas siles!

Galu galā kāpēc cilvēkiem būtu jāstrādā kā vergam pie tādiem kā tu par algu, kas pat cilvēkam nepieciešamākās lietas nevar nodrošināt, ja viņiem ir iespēja citur Latvijā vai ārzemēs tikt pie darba, kur ir ne tikai labs atalgojums, bet arī cilvēcīgi darba apstākļi ar cilvēcīgu attieksmi?!
9.oktobris 2019, 20:35 Atbildēt
NNja
Jums pašam/pašai šķiet baigi labais šis augstprātīgais viedoklis. Būs kas aizies un būs kas paliks kādu laiku ikgāk, ņems slimības lapas utt. un jūsu bizness tāpat buksēs, pat ja domājat, ka piekopt šādu tuvredzīgu attieksmi ir pareizi. Kadru mainība arī nenāk par labu. Un kāds labums no padotajiem darbiniekiem, kas jūs ienīst. Par karmu šoreiz paklusēšu, mantrausīgiem cilvēkiem, kuriem žēl ka kādā citā ģimenē būs vairāk naudiņas un viņi varēs labāku pārtiku saviem bērniem nopirkt, nav nekā svēta.
9.oktobris 2019, 19:25 Atbildēt
aalias
Tam visam vajadzētu sekot loģiskai notikumu ķēdītei: visi pasažieri, kas tāpēc nokavēja savu lidmašīnu, vēršas pie savām aviosabiedrībām ar prasījumu atmaksāt lidmašīnas biļešu cenu. Par cik līgums par papildus pakalpojuma, tas ir, drošības kontroles nodrošināšanu, ir lidsabiedrībai ar lidostu, lidsabiedrība regresa kārtībā piedzīs šīs naudas no lidostas. Lidostai tas kļūs dārgāk kā palielināt personāla algas un nāksies kaut mazliet piekāpties. Bet jāsāk ar to, ka pasažieriem masveidā jāsniedz sūdzības un jāpieprasa atmaksu.
9.oktobris 2019, 16:49 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!