Autovadītājiem! Uz Latvijas ceļiem ir palēnināta satiksme

 
©F64

Turpinoties ceļu remontdarbiem, autobraucējus vairākos ceļu posmos gan Rīgā, gan reģionos aicina rēķināties ar palēninātu satiksmi, informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

No pirmdienas Jūrmalas šosejas un Rīgas apvedceļa krustojumā ieviestas jaunas izmaiņas satiksmes organizācijā. Lai nokļūtu no Babītes uz Jūrmalu, ir jābrauc pa Rīgas apvedceļu Salaspils virzienā, jāveic apgriešanās manevrs un jāizmanto nobrauktuve uz Ventspils šosejas virzienā uz Jūrmalu.

Tāpat joprojām ir slēgta nobrauktuve no Rīgas apvedceļa uz Jūrmalas šoseju. Lai nokļūtu no Liepājas uz Rīgu, autovadītājiem jābrauc taisni Babītes virzienā, jāveic apgriešanās manevrs un tad jānobrauc no Rīgas apvedceļa uz Jūrmalas šoseju.

Rīta un vakara stundās, kā arī brīvdienās satiksme Jūrmalas šosejas un Rīgas apvedceļa krustojumā var būt palēnināta, informē LVC.

Būvdarbi turpinās arī uz Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Sēnītei, savukārt visplašākie remontdarbi ir uz reģionālā autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus posmā no Ventspils līdz Zirām. Tur ir septiņi luksoforu posmi, kuru izbraukšanai nepieciešama pusotra stunda, norāda LVC.

Vidzemē uz autoceļa Rīga-Ērgļi pirms Ērgļiem ir divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums - šo posmu var šķērsot 20 minūtēs. Savukārt autoceļa Inčukalns-Ropaži-Ikšķile posmā no Ikšķiles līdz Tīnūžiem ir divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojumi, un arī šajā posmā ceļā jāpavada 20 minūtes.

Latgalē uz Daugavpils apvedceļa posmā no Kalkūniem līdz Sventei ir ātruma ierobežojumi un viens luksoforu posms - šeit ceļā paies nepilna pusstunda. Uz autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi) posmā no Gulbenes Litenes virzienā ir četri luksoforu posmi. Paredzamais remonta posma šķērsošanas laiks ir 40 minūtes.

Zemgalē no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme divos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, ir ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, un remontposma izbraukšanai nepieciešama aptuveni pusstunda

Tikmēr Kurzemē uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ur septiņi luksoforu posmi, ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi. Nepieciešama aptuveni pusotra stunda būvdarbu posma izbraukšanai.

Ceļu remontdarbi turpinās arī citviet Latvijā. Aktuālā informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555, kā arī LVC interneta mājaslapā "www.lvceli.lv".