Rīgas 1. slimnīcas valdes loceklim Sevastjanovam uzrāda apsūdzību dokumentu viltošanā

© Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Prokuratūra pretēji Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pozīcijai ir nolēmusi sašaurināt apsūdzības Rīgas 1.slimnīcas lietā aizdomās turētajām personām, tostarp Rīgas domes deputātam, slimnīcas valdes loceklim Genādijam Sevastjanovam (S).

KNAB rosināja Sevastjanovu, bijušo būvfirmas "Torenberg" valdes locekli Aleksandru Kreiceru un tobrīd "Torenberg" tehnisko direktoru Magnusu Kurpuševu apsūdzēt par krāpšanas mēģinājumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Amatpersonu un vienu no privātpersonām tika rosināts apsūdzēt arī par dokumentu viltošanu un izmantošanu. Tāpat amatpersonu birojs rosināja apsūdzēt par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Prokuratūra patlaban ir lēmusi savādāk. Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska, neminot personu vārdus, aģentūrai LETA apliecināja, ka trīs personām apsūdzības uzrādītas tikai par dokumentu viltošanu. Prokuratūra šajā nodarījumā nolēmusi apsūdzēt vēl kādu slimnīcas darbinieku, lai gan birojs lūdza sākt kriminālvajāšanu rosināja sākt tikai pret trīs cilvēkiem.

Krimināllikums par dokumentu viltošanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Prokuratūra patlaban pirmstiesas izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nesniedz, līdz ar to nav zināmi precīzi inkriminētā nodarījuma apstākļi. Tāpat nav zināms, vai prokuratūra varētu nākotnē lemt arī par apsūdzību paplašināšanu.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka par 2018.gada iepirkumu pēc līgumā paredzēto darbu izpildes amatpersona un viena no privātpersonām vienojušās, ka viltos iepirkuma dokumentus. Savukārt par 2019.gada iepirkumu amatpersona šogad martā organizēja iepirkumu par pakalpojumiem, kuri izpildīti 2018.gadā. Tad visi trīs aizdomās turētie vienojās īstenot noziedzīgu nodomu, kas vērsts uz pašvaldības budžeta līdzekļu nelikumīgu iegūšanu un amatpersona ar vienu no privātpersonām parakstīja līgumu, kurā iekļauta nepatiesa informācija, iepriekš vēstīja KNAB.

Tad no trijotnes neatkarīgu iemeslu dēļ pakalpojuma sniedzējam netika pārskaitīti pašvaldības budžeta līdzekļi. KNAB uzskatīja, ka iespējamie pašvaldības budžetam nodarītie zaudējumi ir 9495 eiro.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā figurējošais uzņēmums "Torensberg", pēc "Firmas.lv" datiem, dibināts 2006.gadā un tā pamatkapitāls ir 8526 eiro. Kapitālsabiedrība pieder Marijai Kinastei. Kreicers šī uzņēmuma valdē atradās laikā no 2014.gada līdz šī gada 25.aprīlim. 2018.gadā uzņēmums apgrozījis 10,542 miljonus eiro, gadu noslēdzot ar 314 502 eiro peļņu.

Latvijas televīzija iepriekš ziņoja, ka "Torensberg" Rīgas 1.slimnīcā īstenojis vairākus projektus, tai skaitā slimnīcas 10.korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa.

Kreiceram cita starpā jau pirms vairākiem gadiem celta apsūdzība tā dēvētajā Bērnu slimnīcas krimināllietā, kuru patlaban skata pirmās instances tiesa.

Rīgas 1.slimnīca pilnībā pieder Rīgas domei. Slimnīcas apgrozījums 2017.gadā bija 15,29 miljoni eiro, bet peļņa 191 433 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Slimnīcas valdē strādā Natālija Zlobina, Andrejs Pavārs unSevastjanovs.

Sevastjanova valsts amatpersonas deklarācija par 2018.gadu teikts, ka slimnīcas valdē strādājošā Zlobina ir viņa meita.

Latvijā

Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi Latvijā netiek nodrošināti vienlīdzīgi pilsētās un reģionos visā Latvijā, secinājusi Veselības ministrija (VM) Ministru kabineta atbildes vēstules projektā Tiesībsargam par bērnu paliatīvās aprūpes normatīvo regulējumu.