Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Latvijā

Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības skandāls: "Biļešu paradīze" iesniedz mierizlīguma pieteikumu

© Gints Ivuškāns/ F64 Photo Agency

SIA "Biļešu paradīze" Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir iesniegusi mierizlīguma pieteikumu uzņēmuma strīdā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) par uzņēmuma interneta veikala lietošanas maksas piemērošanu, tirgojot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku biļetes, pastāstīja LNKC direktore Signe Pujāte.

Viņa gan vairākkārt uzsvēra, ka LNKC nevienā brīdī neplāno atkāpties no prasības, ka "Biļešu paradīzei" ir jāatmaksā 76 512 eiro, kas gūti no biļešu tirdzniecības. "Mūsu galvenā interese ir cilvēks, kurš ir pārmaksājis par biļetēm un mēs vēlamies pēc iespējas ātrāk atgriezt cilvēkiem viņu naudu," sacīja Pujāte.

Viņa arī norādīja, ka tagad abu pušu advokātiem ir apmēram mēnesis laika, lai vienotos par tālākajām darbībām. Viņa gan atzina, ka gadījumā, ja par mierizlīguma detaļām neizdosies vienoties, abas puses atkal tiksies tiesā.

Kā ziņots, uzvarot LNKC izsludinātajā iepirkumā, "Biļešu paradīze" biļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem sāka tirgot 2018.gada 3.martā plkst.11.

LNKC konstatēja, ka pakalpojuma sniegšanas pārkāpumu, jo "Biļešu paradīze" pircējiem piemēroja papildu komisijas maksu par interneta veikala izmantošanu, tādējādi iekasējot 76 512 eiro.

LNKC prasīja līdz 2018.gada 31.augustam šo naudu atmaksāt.

Tomēr uzņēmuma vadība paziņoja, ka naudu neatmaksās, jo uzskata, ka LNKC pieprasītā summa ir bez pamatojuma. Tāpat tika norādīts, ka situācijas risināšana, atbilstoši līguma noteikumiem, atstāta juristiem.

Tāpat vēstīts, ka biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Līdz pirmās tirdzniecības dienas vakaram tika pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.