Divas Latvijas universitātes pakāpušās pasaules absolventu nodarbinātības reitingā

 
©Dāvis Ūlands/F64

Latvijas Universitāte (LU) augstskolu absolventu nodarbinātības ("QS Graduate Employability Ranking 2020") reitingā pakāpusies par 50 vietām un ieņem 201.- 250.vietu, informēja LU sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Iesalniece.

"QS Graduate Employability Ranking 2020" reitingā no Latvijas iekļuvusi arī Rīgas Tehniskā universitāte, kas tāpat, kā LU ieņem 201.- 250.vietu universitāšu grupā.

Augstskolas vērtētas pēc pieciem kritērijiem, proti, reputācijas darba devēju vidū, absolventu snieguma, augstskolas sadarbības ar darba devējiem, studentu saskarsmes un sadarbības ar uzņēmējiem un absolventu nodarbinātības.

Veidojot reitingu, tikuši apstrādāti gandrīz 45 000 darba devēju viedokļi, pētīti vairāk nekā 29 000 dažādus amatus ieņemošu personību dzīves gājumi attiecībā uz to absolvētajām augstskolām, caurskatītas vairāk nekā 150 000 darba devēju saiknes ar absolventiem, izvērtēta augstskolu sadarbība ar darba devējiem vairāk nekā 320 000 prakses vietās.

"Esam lepni, ka, sagaidot LU simtgadi, joprojām godprātīgi tiek pildīta LU dibinātāju savulaik uzstādītā misija - veicināt Latvijas sabiedrības un valsts izaugsmi. Augstās LU pozīcijas gan starptautiskajā, gan vietējā reitingā ir nepastarpināta un tieša liecība, tam, ka nepārtraukti strādājam pie tā, lai studentiem būtu iespēja iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un profesionālās prasmes tepat Latvijā. Cilvēks ir un būs viena no LU galvenajām vērtībām," sacījis LU Administrācijas vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Stonis.

LU vislabāko rezultātu ieņem absolventu nodarbinātības vērtējumā - 40.vieta, tāpat LU ieņem labu rezultātu absolventu snieguma vērtējumā - 68.vieta.

Reitingā visaugstāk novērtēts Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (ASV), 2.vietā ierindojas Stenfordas universitāte (ASV) un 3.vietu ieņem Kalifornijas Universitāte Losandželosā (ASV).