Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama, pārliecināts Kariņš

 
©Dāvis Ūlands/F64

Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama, par to ir pārliecināts Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Lūgts komentēt labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) priekšlikumu saīsināt bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru, premjers intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja, ka ministrei ir arguments, un, viņaprāt, tas ir samērā loģisks.

Šobrīd grūtība nav atrast darbu, bet gan - atrast darbinieku, teica Kariņš, uzsverot, ka turpinās izaugsme, nodarbinātība ir augsta, bet bezdarbs ir zems.

Norādīts, ka izaugsmes tempi palēninās, premjers atzina, ka tā ir, tomēr uzsvēra, ka "lidmašīna vēl iet debesīs".

Viņaprāt, šim priekšlikumam var atrast gan par, gan pretargumentus. "Domāju, ka tur ir sava loģika," vēlreiz uzsvēra Kariņš, piebilstot, ka vēl gan ir jāuzklausa visas puses.

"Es esmu pārliecināts, ka mūsu pabalstu sistēma ir uzlabojama," rezumēja valdības vadītājs.

Vaicāts, vai varētu sagaidīt vēl kādas iekšējās pārdales, Kariņš sacīja, ka, iespējams, atsevišķi ministri piedāvās vēl kādu pārdali, bet viņam neesot ziņu, ka tas varētu būt kas nepatīkams.

Kā ziņots, Petraviča pirmdien intervijā Latvijas Televīzijai paziņoja, ka no nākamā gada bezdarbnieka pabalsts tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā.

Ministre paskaidroja, ka pirmos divus mēnešus pabalstu izmaksās 100% apmērā no piešķirtā pabalsta, nākamos divus - 75%, nākamos divus - 50%, bet pēdējos divus - 45% apmērā. "Nevarētu teikt, ka tās ir pamatīgas izmaiņas, bet, iespējams, motivēs cilvēkus arī ātrāk atgriezties darba tirgū," komentēja Petraviča, piebilstot, ka vidējais bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,5 mēneši.

Ministru prezidents līdz šim nekomentēja labklājības ministres priekšlikumu, taču solīja to vērtēt.