Rīgas zoo lūdz kompensēt "Āfrikas savannas" atklāšanas kavēšanās dēļ tam secen gājušos 80 000 eiro

 
©f64

Kavējoties ekspozīcijas "Āfrikas savanna" atklāšanai, Rīgas zoodārzam šogad secen gājuši ieņēmumi aptuveni 80 000 eiro apmērā, tādēļ tas lūdzis palielināt šī gada pašvaldības dotāciju.

Uzņēmums šo summu lūdzis piešķirt, izskatot pašvaldības budžeta grozījumus.

Savā vēstulē Mājokļu un vides komitejai zoodārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka norāda, ka 2019.gada zoodārza ieņēmumi bija plānoti uz pieņēmumu, ka šī gada maijā apmeklētājiem tiks apmeklētājiem jaunais "Āfrikas savannas" ekspozīciju komplekss un, pateicoties apmeklētāju interesei par to, ieņēmumi pieaugs par vismaz 80 000 eiro, tādējādi sasniedzot divus miljonus eiro.

"Diemžēl, no zoodārza neatkarīgu apstākļu dēļ, būvdarbi un ekspluatācijā nodošanas procedūra ievērojami aizkavējās un Pilsētas attīstības departaments ekspozīciju zoodārza lietošanā nodos tikai 19.septembrī. Savukārt publiskai apskatei to plānots atvērt vien 17.oktobrī, kad apmeklētāju pamatplūsma uz zoodārzu jau praktiski beigusies," skaidro Līdaka.

Pēc viņa teiktā, galvenokārt problēmas radījusi būvdarbu kvalitāte, kā rezultātā zoodārzs tos uzreiz nav akceptējis. "Mēs šiem darbiem piegājām ļoti skrupulozi, jo, ja izveido dzīvniekiem nepiemērotas ēkas, tad pēc tam, kad dzīvnieki tur tiek ievietoti, nekādus remontdarbus nevar veikt, jo ir putekļi un troksnis. Mums svarīgākais ir kvalitāte, nevis termiņi," domniekiem teica zoodārza vadītājs.

Izvērtējot līdzšinējos 2019.gada ieņēmumu rādītājus, zoodārzs prognozē, ka, lai gan ieņēmumi varētu būt nedaudz augstāki kā 2018.gadā, tie ne tuvu nesasniegs plānoto pieaugumu.

Ņemot vērā vēl virkni ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas avārijas darbu, kuru novēršana prasīja ievērojamus, neplānotus izdevumus, nesaņemot papildu dotāciju, zoodārzs gadu nevarēs pabeigt bez parādsaistībām, sacīja Līdaka. "Tas, savukārt, var nelabvēlīgi ietekmēt turpmāko sadarbību ar piegādātājiem un darbu veicējiem," teica zoodārza pārstāvis.

Mājokļu un vides komiteja finansējuma piešķiršanu atbalstīja, taču par to vēl lems Rīgas dome.

Ja līdzekļus piešķiršana tiks atbalstīta, zoodārza dotācija šogad pieaugs līdz 1,54 miljoniem eiro. Gada sākumā tā tika apstiprināta 1,46 miljonu apmērā.

Kā ziņots, "Āfrikas savannas" būvniecība tika sākta 2017.gada jūlija beigās un tā kopējās izmaksas ir trīs miljoni eiro, no kuriem vairāk nekā 2,5 miljonus eiro finansējusi pašvaldība, savukārt 400 000 eiro piešķirti no valsts budžeta.

Projekta autors ir pilnsabiedrība "Re-Arta", būvniecības darbus veica pilnsabiedrība "BBA un Tilts", bet būvuzraudzību nodrošina SIA "Būvuzraugi LV."

Plānots, ka savannā kopā uzturēsies žirafes, zebras, antilopes un papildus būs apskatāmi arī pērtiķi, putni un dažādas surikatu, mangustu un citu grauzēju sugas.