Valdība piešķir 310 273 eiro pārraižu telpu uzlabošanai LTV un LR studijās

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Lai novērstu akūtus drošības un darbības riskus sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) - darbībā, valdība 17. septembra sēdē lēma piešķirt 310 273 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem LTV nolietotā aprīkojuma aizvietošanai , LR apraides jautājumu risināšanai un radio nama konstrukciju drošības nodrošināšanai.

Lai nodrošinātu priekšnoteikumus sabiedriskā pasūtījuma plāna izpildei 2019.gada rudens - ziemas sezonā un turpmāk, LTV tehnikas iegādei piešķirti 259 223 eiro, savukārt LR apraides jautājumu risināšanai un neatliekami veicamiem remontdarbiem radio namā - 51 050 eiro.

LTV šobrīd apdraudēta studiju konstrukciju drošība televīzijas studijās un jo īpaši aktuāla ir 6.studijas paviljonā esošo konstrukciju bīstamība, tāpēc tās nācies demontēt. LTV rīcībā nav resursu, lai veiktu sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai nepieciešamo neatliekamo LTV studiju aprīkojuma iegādi. Par piešķirto finansējumu jauniegādātais aizstās demontētās studiju aprīkojuma iekārtas, kuru turpmāka ekspluatācija darbinieku un studiju apmeklētāju drošības apsvērumu dēļ tika pārtraukta.

Finansējuma piešķīrums LR ļaus risināt apraides jautājumus, ieguldīt tehniskajā nodrošinājumā un atsevišķos nama (Rīgā, Doma laukumā 8) kritiskajos mezglos. LR signālu vadības centra procesora un 3.studijas/režijas ētera skaņu pults tehnisku bojājumu dēļ neatliekami jāsakārto studiju tehniskais nodrošinājums. Tāpat, saskaņā ar tehniskās apsekošanas atzinumu par nama pagrabstāva pārsegumu tehnisko stāvokli, pārseguma metāla sijas ir bojātas nesakārtotas ūdens noteces rezultātā telpas 007-39 ekspluatācija nav pieļaujama bez fiksācijas darbu veikšanas.