Pārdaugavā iecerēts veidot "kaķu pilsētiņu"

 
©Oksana Džadana/F64

Rīgā, Kandavas ielas un Tapešu ielas rajonā, sabiedriskā labuma organizācija - biedrība "Šri Ganeša", iecerējusi ierīkot klaiņojošo "kaķu pilsētiņu".

Biedrības darbības mērķis ir samazināt bezsaimnieka dzīvnieku skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast tiem jaunus saimniekus.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien lēma par 7158 kvadrātmetru plaša zemesgabala nodošanu organizācijai. Lai gan komiteja biedrības lūgumu atbalstīja, galējo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Atsevišķu opozīcijas deputātu vidū gan šī iecere radīja bažas, par to, kas notiks ar dzīvniekiem, ja gadījumā biedrība pēkšņi zaudēs sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Tāpat domnieki interesējās, vai tiešām klaiņojošo kaķu izmitināšanai nepieciešama tik liela teritorija.

Rīgas dome Īpašuma departamenta jurists Ernests Saulītis pastāstīja, ka teritorija atrodas dzelzceļa tuvumā un tā ir paredzēta kā rekreācijas zona, kas nozīmē, ka citiem nolūkiem tā patlaban netiks izmantota. Zemi biedrībai plānots nodot uz laiku līdz desmit gadiem, taču, ja tiks konstatēti kādi pārkāpumi, pašvaldība ir tiesīga līgumu lauzt.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, kas notiks ar dzīvniekiem, ja biedrība savu darbību pārtraukts, Saulītis norādīja, ka pašvaldībai ar atbilstošajām iestādēm ir noslēgti līgumi par klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu. Biedrības aplēses liecina, ka "pilsētiņā" varētu tikt izmitināti aptuveni 100 klaiņojošu kaķu.

Pēc Saulīša teiktā, aptaujātie vietējie iedzīvotāji pret šādu ieceri neiebilst. Arī attiecīgās institūcijas, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Vides pārvalde, devušas savu akceptu, tomēr ar nosacījuma, ja biedrība spēs nodrošināt visas normatīvajos aktos ietvertās prasības.

Deputāte Marija Balcere (JKP) pauda arī bažas par to, kur biedrība ņems naudu šī mērķa īstenošanai, taču Saulītis norādīja, ka, balstoties uz biedrības pārstāvju sniegtajām atbildēm, finansējums un atbilstoša pieredze viņiem ir.

Biedrība savā vēstulē pašvaldībai norāda, ka projekta finansēšana plānota arī ar ziedojumu palīdzību. Piemēram, 2018.gadā biedrība saņēmusi ziedojumus 23 298 eiro apmērā.

Saskaņā ar līgumu, biedrībai būs jāveic un jānodrošina īpašuma un tam piegulošās teritorijas apsaimniekošana, uzturēšana, sakopšana un sanitārā tīrība atbilstoši normatīvo aktu prasībām, patstāvīgi sedzot visus ar to saistītos izdevumus.

Biedrība ir tiesīga veikt īpašuma labiekārtošanu un iekārtot teritoriju kā parka zonu, uzstādot tādus labiekārtojuma elementus kā žogs, kaķu mājiņas, celiņus, soliņus, terases "kaķu pilsētiņas" apmeklētāju ērtībām u.c. Tāpat biedrībai jānodrošina atbilstoši kaķu turēšanas un labturības apstākļi.

Organizācija arī apņēmusies veikt visu kaķu, kas uzturas "kaķu pilsētiņā", apzīmēšanu, katram kaķim nodrošināt dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, veikt kaķu vakcinēšanu, sterilizāciju/kastrāciju, regulāri nodrošināt pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu svaigu ūdeni, kā arī pildīt citus nosacījumus.

Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, "Šri Ganeša" biedrība dibināta 2016.gadā un tās valdē strādā trīs cilvēki - Anna Patkina, Sergejs Afanasjevs un Svjatoslavs Mihailovs.

Biedrība 2018.gadā strādājusi ar 28 839 eiro apgrozījumu un 339 eiro peļņu. Pirms tam saimnieciskā darbība nav veikta.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!