Autovadītāju ievērībai! Aktuālākā informācija par ceļu remontiem

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Lauris Aizupietis/F64

Visā valsts teritorijā turpinās būvdarbi, patlaban tie notiek 47 valsts autoceļu posmos.

Plašākie satiksmes ierobežojumi ir uz reģionālajiem autoceļiem Kurzemē un Zemgalē. Deviņi luksoforu posmi no Ventspils Kuldīgas virzienā (P108) prasa vairāk nekā stundu ceļā. Jāņem vērā, ka paralēlajā ceļā starp Pilteni un Zlēkām ir autotransporta masas ierobežojums 10 t. Arī no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) septiņos posmos satiksme tiek regulēta ar luksoforiem, un, lai tos izbrauktu, nepieciešama nepilna stunda.

Turpinās būvdarbi arī uz Jūrmalas šosejas (A10) un uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Rīta un vakara stundās satiksme tur var būt palēnināta, aicinām ieplānot papildu laiku ceļam.

Lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā ārpus Pierīgas patlaban ir šādi:

Vidzemē

• Uz autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi pusotrā kilometrā prasa gandrīz pusstundu ceļā.

• Uz autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona (P30) posmā no Vecpiebalgas līdz Gulbēra ezeram arī trīs luksoforu posmi un pusstunda ceļā.

• Uz autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei satiksme četros līdz sešos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, un lai tos izbrauktu, nepieciešams vairāk par pusstundu.

Latgalē

• Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni-Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei viens luksoforu posms un ceļā paies nepilna pusstunda, satiksmi organizēs regulētāji.

Zemgalē

• No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme septiņos posmos tiek regulēta ar luksoforiem. Remontposma izbraukšanai nepieciešama nepilna stunda.

Kurzemē

• Uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām deviņi luksoforu posmi un vairāk nekā stunda būvdarbu posma izbraukšanai.

• Uz autoceļa Talsi-Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei četri luksoforu posmi, kas prasa pusstundu ceļā.

Tāpt pabeigti seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Ķekava-Skaistkalne (P89) posmā no Bauskas šosejas līdz krustojumam ar autoceļu Rīgas HES-Pulkarne (0,094.-2,100. km). Arī pēc būvdarbiem posmā vēl saglabāsies ātruma ierobežojums 70 km/h, jo pēc jaunas asfalta kārtas uzklāšanas saķeres rādītāji vēl neatbilst normatīviem. Pēc seguma virskārtas izbūves ceļu klājošā bitumena saistviela veido neredzamu plēvīti, kas var būt slidena. Ir nepieciešams laiks, lai ar automašīnu riepām šo plēvīti nodeldētu. Ātruma ierobežojums tiks noņemts tad, kad saķeres mērījums šajā posmā atbildīs normai.

Posmā tika nofrēzēta vecā asfalta kārta un ieklātas izlīdzinošā asfalta kārta un virskārta. Būvdarbus veica SIA Via par līgumcenu 583 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedza valsts budžets.

Būvdarbi pabeigti arī uz autoceļa Ventspils (Leči)-Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei (43,200.-63,000. km). Tur, sākot ar pirmdienu 16. septembri, vairs nav nekādu satiksmes ierobežojumu.

Šajā ceļa posmā ir veikta segas pārbūve, sākot no pamatiem un beidzot ar divām asfalta kārtām, ūdens novades sistēmas sakārtošana un autobusu pieturvietu atjaunošana. Atjaunoti arī tilti pār Saku un Karpu, tiem ieklāta jaunu hidroizolācija un brauktuves segums.