Rīgā notiks NATO augstākā līmeņa komandieru apmācības; ieradušies 18 virsnieki

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Rīgā šodien sāksies NATO vingrinājums "Steadfast Pinnacle 2019", kurā piedalīsies 18 augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalsts Somijas, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Vingrinājuma mērķis ir augstākā līmeņa komandieru apmācība operacionālās plānošanas jomā, un tas norisināsies līdz 20. septembrim.

Jau ziņots, ka no 9.septembra līdz 13. septembrim Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā notika mācības "Steadfast Pyramid 2019", kas bija Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma pirmā daļa. Tajā piedalījās vecākie un augstākie virsnieki, lai pilnveidotu štāba darba plānošanas prasmes.

Mācību "Steadfast Pyramid 2019" un "Steadfast Pinnacle 2019" mērķis ir pilnveidot vecākā un augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Vingrinājumu pamatā ir Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva, kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

Mācību laikā tiek izspēlēts šā brīža drošības situācijai pietuvināts vingrinājuma scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas kontekstā ar politiskajiem un hibrīdkara riskiem.

Vingrinājumā "Steadfast Pyramid 2019" Latviju pārstāvēja Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis. Vingrinājumā "Steadfast Pinnacle 2019" piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks operacionālajos jautājumos brigādes ģenerālis Georgs Kerlins.

Vingrinājumus vada NATO Apvienoto spēku mācību centra eksperti, kuri ieradušies Rīgā, lai komandiera ģenerālmajora Adama Joka vadībā sniegtu atbalstu mācību norisē. NATO Apvienoto spēku mācību centrs atrodas Bidgoščā, Polijā.

Vingrinājumi "Steadfast Pyramid" un "Steadfast Pinnacle" Latvijā tiek rīkoti kopš 2011.gada. Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.