Stiprā vēja dēļ vairāk nekā 6000 "Sadales tīkla" klientu traucēta elektroapgāde

 
©F64

Šodien pēc plkst.16 reģistrēti elektroapgādes traucējumi vairāk nekā 6000 AS "Sadales tīkls" klientu valsts vidus un ziemeļaustrumu daļā, tostarp Cēsu, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Madonas un Bauskas novada teritorijā, kā arī Kurzemē - Saldus novadā, informēja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Zālītis.

Viņš skaidroja, ka elektroapgādes traucējumu iemesls ir spēcīgo vēja brāzmu radītie elektrotīkla bojājumi.

Zālītis norādīja, ka "Sadales tīkla" operatīvā darba brigādes nekavējoties sākušas bojājumu lokalizēšanu, lai visiem klientiem atjaunotu elektroenerģijas piegādi pēc iespējas ātrāk.

Tāpat Zālītis atzīmēja, ka "Sadales tīkls", reaģējot uz meteorologu prognozēm, vakar sāka darbu pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientu elektroapgādi. Tika mobilizētas papildu elektromontieru brigādes, kā arī nodrošinātas materiālās rezerves un visas pieejamās tehnikas vienības, kas iesaistīsies spēcīgā vēja izraisīto bojājumu likvidēšanā.

"Sadales tīkls" aicina netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja to vados ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads, jo tuvošanās notikuma vietai var apdraudēt cilvēka dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, tuvoties notikuma vietai nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Tāpat svētdien līdz plkst.16 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 23 izsaukumus uz vēja radīto postījumu vietām, informēja dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Vairumā gadījumu izsaukumi saņemti par to, ka vējā nolauztie koki nokrituši uz ceļa braucamās daļas vai gājēju pārejas, savukārt Liepājā koks uzkritis uz dzīvojamās mājas jumta. Visvairāk izsaukumu saņemti Vidzemē un Rīgas apkārtnē - attiecīgi septiņi un seši.

VUGD atgādina - ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.