Pļaviņu novadā mājā izcēlies ugunsgrēks prasījis cilvēka dzīvību

 
©Vladislavs Proškins/F64

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 14 ugunsgrēki, vienā no tiem gājis bojā cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Ugunsgrēks ar bojāgājušo izcēlies piektdienas pievakarē Pļaviņu novadā. Plkst.17.38 ugunsdzēsēji saņēmuši zvanu, ka no kādas divstāvu dzīvojamās mājas loga redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienā no ēkas istabām deg sadzīves mantas trīs kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā bija gājis bojā cilvēks. Plkst.18.49 VUGD darbus notikuma vietā pabeidza.

Tikmēr VUGD darbinieki piektdien Kuldīgas novadā kādam cilvēkam palīdzējuši izkļūt no meža.

Kā informēja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, Kuldīgas novada Rumbas pagastā cilvēks bija iegājis mežā un apmaldījies.

Izmantojot ugunsdzēsēju automašīnas skaņas signālu un saziņu pa mobilo tālruni, cilvēkam tika norādīts pareizais virziens izkļūšanai no meža.

No piektdienas plkst.6.30 līdz sestdienas plkst.6.30 Latvijas novados reģistrēti septiņi ugunsgrēki, Rīgā četri, bet citās pilsētās divi. Papildus VUGD darbinieki piedalījušies arī viena meža ugunsgrēka dzēšanā.

24 stundu laikā VUGD kopumā saņēmis 53 izsaukumus, tostarp 31 uz glābšanas darbiem. 15 glābšanas darbi veikti novados, astoņi Rīgā un astoņi citās pilsētās.

No visiem saņemtajiem izsaukumiem astoņi bijuši maldinoši.

Šogad kopumā Latvijā izcēlies 7621 ugunsgrēks, tostarp 2769 reizes degusi kūla. Ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 55, bet cietuši 197 cilvēki, liecina VUGD apkopotie dati.