Ķuzis noliedz, ka viņam būtu konflikts ar iekšlietu ministru

 
©Oksana Džadana/F64

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis noliedz, ka viņam par policijas attīstību būtu konflikts ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV).

VP priekšnieks šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina, ka, pie varas nākot jaunam ministram, ir jauni uzstādījumi un akcenti. Ķuzis policijas sistēmā strādājot pietiekami ilgi un saprotot viņam uzticētās funkcijas, kā arī politiskos uzdevumus. "Ministrs nāk ar politiskiem uzstādījumiem, un tie man ir saistoši. Nav mums attiecībās kaut kāda personīga [konflikta] vai kaut kā tamlīdzīgi. Man ir pilnīgi skaidri ministra uzstādījumi un prasības, turklāt tie jau sasaucas ar Valsts policijas stratēģiskiem uzdevumiem."

Ķuzis arī apliecināja, ka VP reformas izpildē neviens policists netiks no darba atbrīvots, jo policistu jau tāpat trūkstot. Viņš gan neizslēdza, ka daļai likumsargu var nākties policijā samainīt darba vietas.

"Mums jau ir stratēģiskie ilgtermiņa plāni. Protams, ka nav arī pie mums viss labi un skaisti, tāpēc ir lietas, kas jāuzlabo un jānotiek ķirurģiskai iejaukšanai," sacīja VP priekšnieks.

Ķuzis, kuram amatā atlikuši vēl nepilni divi gadi, arī apliecināja, ka nav "pielipis pie krēsla un pie tā neturas". "Es gribu izdarīt labāk un vairāk," piebilda policijas priekšnieks.

Kā ziņots, augusta sākumā Ģirģens paziņoja, ka ir uzdevis Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots policijas darbs, īpaši, kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana, liekot noprast, ka pretējā gadījumā policijas priekšnieks varētu zaudēt amatu.

Augusta otrajā pusē Ģirģens ar Ķuzi vienojās par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas, tiešo vadītāju atbildības jomas palielināšanu, izmeklētāju atalgojuma pārskatīšanu un citus pasākumus.

Rīcības plāns paredz vairākas praktiskas darbības, tostarp, lai celtu izmeklēšanas kvalitāti, paaugstinātu policijas personāla profesionalitāti, uzlabotu komunikāciju ar sabiedrību, kā arī stiprinātu un uzlabotu displinārpraksi.

Tāpat ziņots, ka Ģirģens drīz vien pēc stāšanās amatā vairākās intervijās medijos stāstīja, ka Ķuzim devis uzdevumu pārskatīt personāla sastāvu, sniegt priekšlikumus, kā risināt atalgojuma jautājumu, kā darbam policijā piesaistīt jaunus cilvēkus un kā palielināt noziedzīgu nodarījumu atklāšanas procentu.

27.februārī Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" Ģirģens paziņoja, ka situācijā, ja netiks veikti uzlabojumi sistēmā, tiks ignorēti iedzīvotāju iesniegumi, neuzlabosies izmeklēšanas darbs, tad varētu tikt izskatīts jautājums par izmaiņām policijas vadībā.

Savukārt 6.augustā ministrs LTV raidījumam "Rīta Panorāma" paziņoja, ka ir neapmierināts ar vairāku krimināllietu izmeklēšanas dinamiku, kā piemērus minot Kuldīgā notikušā ugunsgrēka un Mārupes novadā nošautā advokātu un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa lietas.

Savukārt jau nākamajā dienā "TV3 Ziņas" ministrs paziņoja, ka uzdevis Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots policijas darbs, īpaši - kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana.

"Ja šie procesi nemainīsies un man neradīsies pārliecība, ka procesi uzlabojas, ir scenāriji," viņš sacīja, minot, ka pirmais ir darba attiecību pārtraukšana, bet otrais - Valsts policijas vadības rotācija. Viņš piebilda, ka policijā ir vismaz trīs ģenerāļi - nākamais var pildīt amata pienākumus. "Nav nekādu problēmu," viņš pauda raidījumam.

 

Abonē