Latvijā uz rehabilitaciju ieradušies Ukrainas karavīri ar smagām traumām

 
©Publicitātes foto

Šonedēļ Latvijā ieradušies 14 ukraiņu karavīri, kas šeit izies ārstēšanās un rehabilitācijas kursu pēc gūtajām smagājām traumām Ukrainas bruņotā konflikta laikā, informē Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) Vaivari.

Lai turpinātu realizēt Latvijas valdības atbalsta programmu militārā konflikta laikā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijai Latvijā, NRC Vaivari speciālisti jau vairākkārt ir nodrošinājuši specializētu rehabilitācijas programmu Ukrainas karavīriem ar militārajām traumām. Šoreiz klātienes vizītē atlasītie pacienti ir ar smagām un komplicētām traumām. Vaivaru speciālistiem būs darbs ar īpaši sarežģītām traumām un sekām pēc amputācijām, šautiem un dragātiem ievainojumiem, galvas smadzeņu traumām, sekām pēc sprādzieniem ar multipliem ķermeņa ievainojumiem.

Vasaras sākumā NRC Vaivari rehabilitācijas ārsti, Ārlietu ministrijas organizētās vizītes ietvaros Ukrainā, klātienē Ukrainas klīnikā izvērtēja pacientu rehabilitācijas potenciālu un konkrēti NRC Vaivaru medicīnisko rehabilitācijas pakalpojumu piemērotību pacientiem. Tādā veidā tika izvēlēti pacienti, kam Vaivaru speciālisti, rehabilitācijas programmas un modernās tehnoloģijas var nodrošināt efektīvu rehabilitācijas procesu.

Rehabilitācijas komandā, līdztekus fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstam un fizioterapeitiem , ergoterapeitiem, mākslu terapeitiem, iesaistīti arī tehniskie ortopēdi, kas ir prasmīgi speciālisti protezēšanā un ortozēšanā. Atbalstu Ukrainas pacientu rehabilitācijā arī šoreiz sniedz Nacionālo Bruņoto spēku psihologu un kapelānu dienests.

NRC Vaivari speciālisti šos smagi cietušos karavīrus iesaistīs arī sporta un rekreācijas aktivitātēs, jo daļa no viņiem nevarēs atgriezties ierindā, bet būs jāatrod spēks ar smagu invaliditāti dzīvot tālāk.

“Ieguvums ir abām pusēm, arī mums ir iespēja paplašināt savas varēšanas profesionālās un tīri cilvēciskās robežas un saprast, cik svarīgi ir palīdzēt cilvēkiem , kas aizstāv savu zemi” saka NRC Vaivari vadītāja dr Anda Nulle.

Kopš 2014.gada NRC Vaivari rehabilitācijas kursu ar Latvijas valsts atbalstu izgājušas 33 Ukrainas karā cietušās militārpersonas.