Vīrietis mirst, cenšoties paša spēkiem uzstādīt jaunu ūdens sūkni

 
©Ilze Zvēra/F64

4. septembrī, nāvējošu elektrotraumu guva vīrietis, kurš piemājas dīķī uzstādīja jaunu ūdens sūkni un ar pagarinātājiem pieslēdza to pie elektrības.

Pārbaudot notikuma vietu, AS "Sadales tīkls" speciālisti secināja, ka traģiskā negadījuma iemesls ir neapdomīga rīcība, jo pēc uzņēmuma rīcībā esošās informācijas ūdens sūknis bija jauns un nelaime notikusi brīdī, kad vīrietis, izmantojot pagarinātājus, pieslēdza to pie elektrības. Ūdens ir lielisks elektrības vadītājs, tāpēc, cilvēkam nonākot saskarē ar mitrumu un bojātu vai nepareizi ekspluatētu elektroierīci, strāvas trieciens ir neizbēgams.

Šogad reģistrētas jau 6 letālas elektrotraumas un trīs no tām gūtas, uzstādot vai labojot no sprieguma neatslēgtu ūdens sūkni. Iedzīvotāji aicināti pārliecināties, vai ūdens sūknis, ko plānots izmantot, ir drošs, iegādāties to tikai pie pārbaudītiem piegādātajiem, un nepieciešamības gadījumā veikt papildu drošības pārbaudi, uzticot to sertificētam speciālistam.

Nereti cilvēki, meklējot sev izdevīgākos risinājumus, elektroierīces pērk arī interneta veikalos, no apšaubāmiem ražotājiem, palielinot risku iegādāties ierīci, kas izgatavota no lētiem un nekvalitatīviem materiāliem. Bieži elektroapgādei tiek izmantoti nedroši un bojāti pagarinātāji, kuri nav piemēroti pieslēdzamo elektroiekārtu jaudai. Turklāt jāatceras, ka arī pagarinātājiem ir noteikts lietošanas veids un apstākļi - ja pagarinātājs ir paredzēts lietošanai iekštelpās, tad to nekādā gadījumā nedrīkst lietot ārpus telpām, it sevišķi mitrā vidē.

Šogad reģistrētas jau 48 elektrotraumas, kuras gūtas lietotāju elektroietaisēs, un diemžēl 6 nelaimes gadījumi ir ar letālām sekām. Elektrotraumu skaits katru gadu pieaug tieši gada siltajos mēnešos, jo cilvēki kļūst izklaidīgāki un neuzmanīgāki, organizējot pasākumus un aktivitātes dabā, lieto nedrošas vai nepārbaudītas elektroiekārtas, bet elektroinstalācijas vai elektroiekārtu remontu veic paši, nevis uztic tos sertificētiem speciālistiem. Šogad no maija līdz septembrim reģistrēti 32 nelaimes gadījumi.