Tēva dienā pēc psiholoģiskas konsultācijas vērsušies 60 cilvēki

 
©pixabay

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa organizētajā akcijā "Uzticības tālrunis tēviem" sniegtas 60 psiholoģiskās konsultācijas,  informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Akcijas laikā Uzticības tālruņa konsultantiem zvanīja ne tikai tēvi, bet arī bērnu mātes, vecāsmātes, kaimiņi un citas personas.

Aktuālākās akcijas laikā skartās tēmas bijušas par kontakta veidošanas ar bērnu problēmām, konfliktu risināšanu starp vecākiem par saskarsmes ar bērnu tiesībām, par bērniem ar atkarības problēmām un iespējām viņiem palīdzēt, kā arī uzturlīdzekļu maksāšanu bērniem. Tāpat arī skarti jautājumi par bērnu drošību, vardarbību pret bērniem un dažādiem bērnu aprūpes aspektiem.

Vairākos gadījumos Uzticības tālrunis saņēma arī informāciju par gadījumiem, kad vecāki nespēj nodrošināt bērnam atbilstošu aprūpi alkohola atkarību un aprūpes prasmju trūkuma dēļ.

Septembrī Uzticības tālrunis rīko vairākas akcijas, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Visa mēneša garumā uz Uzticības tālruni īpaši aicināti zvanīt vecāki, kā arī bērnu aizbildņi, audžuvecāki un adoptētāji. Šodien no plkst.13 līdz 15 televīzijas un radio raidījumu vadītājs Valdis Melderis atbildēs uz jautājumiem un dalīsies savā pieredzē par vecāku un bērnu attiecībām.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā tālruņa.