Petraviča meklēs pensiju piegādes kompensēšanai nepieciešamo naudu savā ministrijā

 
©Oksana Džadana/F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) tomēr meklēs pensiju piegādes kompensēšanai nepieciešamo finansējumu Labklājības ministrijas (LM) budžetā, informēja ministres padomniece Liesma Kalve.

Viņa norādīja, ka kompensācijai atsevišķām grupām, proti, pirmās un otrās grupas cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī senioriem, kuri vecāki par 80 gadiem, nepieciešami 1,5 miljoni eiro, kamēr visiem - divi miljoni eiro.

Petraviča naudu meklē, pārskatot pabalstu izmaksas, tomēr cer arī uz valdības kolēģu atbalstu, piebilda Kalve.

Jau ziņots, ka no 2020.gada VAS "Latvijas pasts" noteiktā maksa par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi dzīvesvietā būs 4,88 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā šobrīd, bet no 2021.gada par šo pakalpojumu būs jāmaksā 5,28 eiro, trešdien žurnālistiem pastāstīja VSAA direktore Inese Šmitiņa.

Ņemot vērā, ka no nākamā gada sadārdzināsies pensiju un pabalstu piegāde dzīvesvietā, LM rosināja valstij kompensēt šo sadārdzinājumu, tomēr iecere pagaidām atbalstu valdībā nav guvusi, aģentūrai LETA apstiprināja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdeva labklājības ministrei Petravičai un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) kopīgi rast risinājumu valsts pensiju, pabalstu un atlīdzību piegādes izmaksu sadārdzinājuma kompensēšanai. Kariņš aicinājis izvērtēt iespēju rast finansējumu Labklājības un Satiksmes ministriju iekšējos resursos.

Labklājības ministre iepriekš norādīja, ka pensiju piegādes sadārdzinājuma kompensēšanai LM rezervju nav, tāpēc Petraviča vērsīsies pie pašvaldībām un sociālajiem darbiniekiem ar lūgumu konsultēt pensionārus par iespējām pensiju saņemt citos veidos, ne ar piegādi dzīvesvietā, vismaz pārejas periodā, kamēr tiek meklēts finansējums sadārdzinājuma kompensēšanai.