Latvijas valdība nedara faktiski neko būtisku sociāli neaizsargātāko sabiedrības grupu dzīves līmeņa uzlabošanai, šādu viedokli šorīt intervijā telekanālam LNT pauda tiesībsargs Juris Jansosns.
Tiesībsargs stāstīja, ka valdība plāno garantēto minimālo ienākumu līmeni palielināt no 53 uz 64 eiro mēnesī, tomēr viņš uzskata, ka tas neko nerisinās un ir vērtējams vien kā manipulatīvs solis, lai sabiedrībai radītu priekšstatu, ka kaut kas tiek darīts. Līdzīgi trūcīguma slieksni esot plānots palielināt no 128 uz 190 eiro, bet arī tas neko nerisināšot.
Šādos apstākļos Tiesībsarga birojs turpina gatavoties pieteikumu iesniegšanai Satversmes tiesai, lai tā vērtētu, kā Latvijā tiek ievērots sociāli atbildīgas valsts princips.
Runājot par nākamā gada budžeta veidošanu un plānu veselības aprūpes nozarei atvēlēt mazāk naudas par savulaik likumā solīto, Jansons atzīmēja, ka veselības aprūpe nav vienīgā nozare, par kuras finansēm likumos ir ierakstīti konkrēti skaitļi, kas netiek pildīti, piemēram, līdzīgi esot ar izglītības jomu.
"Likums ir, un tas ir jāpilda," uzsvēra Jansons, norādot, ka pretējā gadījumā valsts demonstrē zināmu politisko bezatbildību. Tas ir ļoti slikts signāls sabiedrībai, kas attālina no tiesiskas sabiedrības izveidošanās Latvijā, vērtēja tiesībsargs.