Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis vēl vienu krimināllietu par svešas mantas iegūšanu, izmantojot cietušā uzticēšanos un krāpšanu lielā apmērā, ar viltu iegūstot tiesības nodot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros lielā apmērā, informē prokuratūrā.
Kā norādīts lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai, fiziska persona, kura darbojās kā attiecīgā uzņēmuma valdes loceklis, iesniedza iesniegumu Ekonomikas ministrijā par tiesību piešķiršanu pārdot koģenerācijas procesā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, par kuru ministrijā pieņēma apstiprinošu lēmumu. Tika noslēgts līgums par elektroenerģijas iepirkumu, kura noteikumus apsūdzētais pārkāpa attiecībā uz to, ka iepērk tikai koģenerācijā saražotās elektroenerģijas pārpalikumu.
Pavisam laika posmā no 2013. līdz 2019.gadam apsūdzētais, apsūdzības ieskatā, izkrāpis naudas līdzekļus lielā apmērā, tas ir, vairāk nekā 2 544 781 eiro.
Apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, proti, par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Krimināllikumā paredzēts, ka par šādu noziegumu tiesa var piespriest līdz desmit gadiem ilgu cietumsodu.
Vienlaicīgi prokurors tiesai nodevis procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajai personai.
Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai.
Pēdējos mēnešos tiesai nodotas vairākas krimināllietas par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanas mēģinājumiem.
Savukārt Valsts policija (VP) patlaban izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar OIK, pastāstīja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.