Prezidents jaunajā mācību gadā izglītojamajiem novēl neaizmirst dzīvi ārpus skolas

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Valsts prezidents Egils Levits jaunajā mācību gadā skolotājiem un universitāšu pasniedzējiem novēl izturību un entuziasmu, savukārt skolēniem un studentiem - neaizmirst dzīvi ārpus izglītības iestādes.

Levits pārliecināts, ka skolotāja profesijā nonāk izredzētie - tie, kurus raksturo neapslāpējama vēlme no jaunām personībām veidot nobriedušus cilvēkus ar savu skatu uz pasauli.

Skolotājiem un augstskolu pasniedzējiem valsts pirmā amatpersona novēl izturību, pacietību un entuziasmu, "šo skaisto izglītības darbu darot un bagātinot Latviju ar zinātkāriem jauniem cilvēkiem".

"Katram no jums es vēlos pateikt personīgu paldies! Jūs sniedzat mūsu jaunajai paaudzei zināšanas, bet jūsu spēkos ir arī dāvāt patiesu izpratni par demokrātiju un pilsonisko apziņu. Tādā veidā jūs palīdzat veidot Latviju par mūsdienīgu, ilgtspējīgu valsti Ziemeļeiropā," apsveikumā Zinību dienā uzsvēra Levits.

Valsts prezidents tāpat norādīja, ka skola un universitāte veido izglītojami "Es" šajā pasaulē. "Jau pēc dažiem gadiem, kad beigsiet skolu vai būsiet absolvējuši universitāti, jūs veidosiet Latviju par vienu no modernākajām valstīm pasaulē. Jūsu mīlestība pret Latviju ir jūsu valstsgriba, un sekmīgā valstī "Es" un valstsgriba ir viens vesels," akcentēja Levits.

Amatpersona uzsvēra, ka skola ir svarīga, taču vienlaikus viņš aicinu skolēnus un studentus neaizmirst, ka pastāv arī dzīve ārpus tās - interešu izglītība, brīvprātīgais darbs, vaļasprieki, aktīvi pavadīts laiks ar ģimeni un draugiem.

Levits visiem novēl zināšanām bagātu, daudzveidīgu un krāšņu 2019./2020. mācību gadu.

Kā ziņots, šodien sākas jaunais 2019./2020.mācību gads. Mācību gaitas vispārējās izglītības iestādēs sāks aptuveni 215 000 skolēnu, tostarp aptuveni 20 000 pirmklasnieku.

 

Abonē