Augusta pēdējā nedēļā Latvijā solās būt karsta

 
©Pixabay

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus Latvija turpinās noteikt anticiklons. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums - bieži uzspīdēs saule un nokrišņi nav gaidāmi, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pirmdienas dienā gaisa temperatūra daudzviet sasniegs +24…+29 grādus, vien vietām piekrastē būs nedaudz vēsāks, tur +20…+23 grādi. Naktī uz pirmdienu gaiss atdzisīs līdz +11…+15°, austrumos būs nedaudz vēsāks: +8…+11°. Pūšot galvenokārt lēnam vējam atsevišķos rajonos naktī un no rīta veidosies migla.

Nedēļas vidū laika apstākļi būtiski nemainīsies - dienas joprojām būs vasarīgi siltas, bet naktīs gaiss atdzisīs vien līdz +10…+17°. Gaidāms galvenokārt saulains laiks bez nokrišņiem, tomēr pa laikam debesis aizklās mākoņi.

Nedēļas otrajā pusē, anticiklonam zaudējot savu ietekmi, mākoņu daudzums palielināsies un teritoriju no rietumiem šķērsos nokrišņu zona, daudzviet līs, vietām iespējams arī ducinās pērkons. Neskatoties uz to, joprojām būs salīdzinoši silts laiks un dienā temperatūra pieturēsies +20…+25 grādu robežās.

Šī brīža prognozes liecina, ka brīvdienās laika apstākļi uzlabosies. Sestdien virs Latvijas laika apstākļus noteiks jauns anticiklons, tādēļ atkal gaidāms sauss un saulains laiks, bet dienā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +19 grādiem.

 

Abonē