Aizkavēsies secinājumu publiskošana par iespējamo naudas atmazgāšanu "Swedbank"

 
©PM/SCANPIX/LETA

Zviedrijas Finanšu uzraudzības pārvalde (FSA) piektdien paziņoja, ka secinājumus izmeklēšanai saistībā ar aizdomām par to, ka Zviedrijas "Swedbank" meitasbankās Baltijas valstīs varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, publiskos nākamā gada sākumā, kas būs vairākus mēnešus vēlāk, nekā tika paredzēts iepriekš.

Zviedrijas un Baltijas valstu finanšu uzraudzības institūcijas veic kopīgu izmeklēšanu saistībā ar aizdomām par naudas atmazgāšanu "Swedbank", un sākotnēji šīs izmeklēšanas rezultātus bija iecerēts publiskot oktobrī.

FSA skaidro, ka informācijas publiskošana aizkavēta, "ņemot vērā plašo materiālu klāstu, kas jāizvērtē izmeklēšanā".

Kopš februāra "Swedbank" tikusi pievērsta uzmanība saistībā ar mediju ziņoto, ka caur to plūdušas lielas summas, kam varētu būt saistība ar naudas atmazgāšanu.

Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstīja par aizdomām, ka starp Dānijas bankas "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Zviedrijas "Swedbank" ir meitasbankas visās trijās Baltijas valstīs.