Aculiecinieka kadri: Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē izcēlies neliels ugunsgrēks [papildināts]

 
©Ekrānšāviņš no video/ K.Ansonskis

Kā liecina aculiecinieku publicētā informācija, tad piektdien, 2.augustā, Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē izcēlies ugunsgrēks.

Valsts ugunsdzēsībās un glābšanas dienesta sniegtā informācija liecina, ka plkst. 10.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Šveices ielu Siguldā, kur no septiņstāvu ēkas jumta nāca dūmi un dega jumta konstrukcijas nelielā platībā. No ēkas evakuējās 15 cilvēki. Notikuma vietā strādāja 13 ugunsdzēsēji.

Plkst. 11.37 ugunsgrēks tika lokalizēts un tajā 6m2 platībā dega septiņstāvu ēkas jumta pārsegums.

"Parādījās dūmi, kurus mēs laicīgi ievērojām. Nebija izcēlies ugunsgrēks, bet sadūmojums ar gruzdēšanu. VUGD mums sacīja, ka visticamāk tas ir bijis jumta korē ieripināts izsmēķis, bet, lai to izdarītu ir ļoti jāpiepūlas," aģentūrai LETA sacīja Siguldas kamaniņu un bobslejā trases direktors Dainis Dukurs.

Šis izsmēķis, pēc Dukura stāstītā, noripojis līdz otrā stāva līmenim un gruzdējis apmēram divu līdz trīs kvadrātmetru platībā.

Viņš sacīja, ka ēkas konstrukcijas ir ļoti sausas un par laimi dakstiņu jumts nav ļāvis pieplūst gaisam, lai rastos atklāta liesma. Dukurs slavēja profesionālos VUGD pārstāvjus, kuri dažās minūtēs likvidēja sadūmojumu.

Vienīgie darbi būs salikt dažus dakstiņus vietā, kurus ugunsdzēsēji glābēji noņēma darba gaitā, kā arī apsekot vai vēl nav kāda gruzdēšanas vieta. Viņš sacīja, ka dzēšanas laikā notikuši treniņi un tie šobrīd turpinās.

 

Abonē