Pūce atbrīvojis no amata Dabas aizsardzības pārvaldes vadītāju Jātnieku [papildināts]

© F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors Juris Jātnieks vienojušies par darba attiecību pārtraukšanu no 15.jūlija, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Pūce pauž pateicību Jātniekam par ieguldījumu dabas aizsardzības politikas veidošanā un īstenošanā.

Iestādei drīzumā tiks meklēts jauns vadītājs, kuram būs jānodrošina laba iestādes pārvaldība un efektīva tās kompetencē esošo jautājumu risināšana, kā ar iestādes darbības stratēģiskās attīstības plānošana un organizēšana, skaidroja ministrijā.

DAP pārstāve Maija Rēna aģentūrai LETA norādīja, ka Jātnieks plašāku komentāru par Pūces paziņojumu sniegs trešdien, 10.jūlijā.

Vaicāts par to, kāpēc tika panākta šāda savstarpējā vienošanās, Pūce aģentūrai LETA pauda, ka nebūtu pareizi publiski apspriest pārrunas starp darba devēju un darba ņēmēju. Reizē ministrs norādīja, ka kopīgi pieņemtais lēmums esot gan DAP, gan Jātnieka interesēs.

Līdz jauna vadītāja iecelšanai par šī amata vietas izpildītāju iecelta DAP vadītāja vietniece Gunta Gabrāne. Pūce skaidroja, ka izvēlēties jaunu vadītāju likums ļauj divos veidos - vai nu uz rotācijas principa, kad šajā amatā tiek iecelts kāds cits profesionāli atbilstošs cilvēks no valsts pārvaldes, vai arī rīkojot atklātu konkursu.

Ministrs norādīja, ka sākumā "skatīšos uz valsts pārvaldes resursiem", jo iestāde un tās darbs ir ļoti sarežģīts un ar daudziem uzdevumiem, tāpēc nepieciešams atrast jaunu vadītāju, kam ir atbilstošas vadības prasmes, tajā skaitā arī pārmaiņu vadības pieredze.

Ja kandidātu neizdosies atrast valsts pārvaldē, tiks rīkots atklāts konkurss, piebilda Pūce.

Jātnieks DAP vadīja kopš 2017.gada aprīļa. Viņš šim amatam tika izraudzīts konkursa kārtībā.

Latvijā

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) pagājušajā gadā reģistrēja kārtējo meitasuzņēmumu – šoreiz Ungārijā. Tagad uzņēmums strauji paplašina savu klientu loku Baltijas valstīs, Ukrainā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Rumānijā, Bulgārijā, Azerbaidžānā, Gruzijā un pat Āfrikā.

Svarīgākais