No amatiem atbrīvoti "Dienas" un portāla galvenie redaktori

 
Portāls diena.lv ©diena.lv

SIA "Dienas Mediji" galvenais redaktors Guntis Bojārs šodien no amata atbrīvojis laikraksta "Diena" galveno redaktoru Sergeju Ancupovu un portāla "Diena.lv" galveno redaktori Gunitu Ogriņu, nra.lv informēja "Dienas Mediji" sabiedrisko attiecību vadītāja Anna Muhka.

S. Ancupova līdzšinējais pirmais vietnieks Dzintars Zaļūksnis pazemināts amatā un turpmāk "Dienā" ieņems redaktora amatu ar pārbaudes laiku.

Guntis Bojārs savu lēmumu pamato ar Dienas Mediju darbinieku 29.jūlija iesniegumu AS Diena padomes priekšsēdētājam Jānim Ogstam un AS Diena valdes priekšsēdētājam Uldim Salmiņam. Iesniegumā Dienas Mediju darbinieki, satraukti par negatīvu ietekmi uz Dienas zīmolu, aicināja nekavējoties no amatiem atbrīvot S. Ancupovu, G. Ogriņu un Dz. Zaļūksni. Šo iesniegumu atbalstījuši arī citi AS Diena uzņēmumu darbinieki, kā arī daudzi "Dienas" ārštata autori. Atbilde uz šo iesniegumu tika lūgta līdz 2.augustam, bet tā nav saņemta līdz šim brīdim. Šis fakts novedis pie ļoti saspīlētas situācijas laikrakstu redakcijā un uzņēmumā kopumā.

"Es nevaru riskēt ar 200 cilvēku reputāciju, ar laikraksta un uzņēmuma zīmolu, tikai tāpēc, ka AS Diena administratīvā vadība, iespējams, ir bijusi pavirša laikraksta Diena redakcijas jaunās vadības izvēlē, turklāt par šiem lēmumiem nav bijusi pietiekama komunikācija ar darbiniekiem.

Man kā Dienas Mediju galvenajam redaktoram ar nožēlu jāatzīst, ka S. Ancupovs līdz pat šim brīdim nav centies saprasties ar redakciju un strādāt vienotā komandā, kas atstāj negatīvu iespaidu uz uzņēmuma mikroklimatu un laikraksta attīstību. Savukārt G. Ogriņa nav apliecinājusi, ka ir laba profesionāle."

Dz. Zaļūksnim es dodu iespēju sevi vēl pierādīt, jo šajā cilvēkā redzu gan degsmi rūpēties par avīzes nākotni, gan spēju sastrādāties ar ilggadējiem Dienas darbiniekiem."

G. Bojārs līdz ar šo arī paziņo, ka laikraksts "Diena" līdz Saeimas vēlēšanām laikraksta lappusēs nepaudīs jelkādu savu politisko pozīciju. Laikraksta otrā lappuse vairs netiks publicēta ierastajā izskatā, tā piedāvās platformu un diskusiju vietu ikvienai politiskai partijai, kas kandidē Saeimas vēlēšanām.

"Ar šo lēmumu es vēlos atbruņot jebkura centienus laikrakstam piekarināt vienalga kāda politiskā spēka birku, jo tas nav pieļaujami. Mēs aizstāvam lasītājus un Latvijas iedzīvotāju intereses un dosim iespēju viņiem pašiem vērtēt politiķu solījumus un rīcības.", tā G. Bojārs.

G. Bojārs arī uzsver, ka īpaši svarīgi tas ir tāpēc, ka priekšvēlēšanu laikā mediju darbību un vārda brīvības ievērošanu Latvijā aktīvi uzrauga ārvalstu mediju, vēstniecību un organizāciju pārstāvji.

Jāpiebilst, ka kamēr izdevniecību plosa iekšējie konflikti, tikmēr cieš pats medijs. Šobrīd portāla www.diena.lv apmeklētāji varēja ieraudzīt tikai nesaprotamas ciparu kombinācijas, jo portāls ir "uzkāries".