Latvijā maijā bijusi augstāka gada inflācija nekā vidēji Eiropā

Attēlam ir ilustratīva nozīme © f64

Latvijā šogad maijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina otrdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Gada inflācija Latvijā maijā bijusi 3,5%. Augstāka inflācija nekā Latvijā maijā bijusi Rumānijā (4,4%) un Ungārijā (4%). Pēc Latvijas seko Igaunija (3,1%), Bulgārija (2,9%). Slovākija (2,7%) un Lietuva (2,5%)

Maijā salīdzinājumā ar 2018.gada piekto mēnesi inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs. Pēc Lietuvas straujākais patēriņa cenu kāpums gada laikā bijis Nīderlandē (2,3%), Luksemburgā un Polijā (abās valstīs 2,2%), Zviedrijā (2,1%), Austrijā, Beļģijā un Maltā (visās valstīs 1,7%), Slovēnijā (1,6%), Somijā un Vācijā (abās valstīs 1,3%), Francijā (1,1%), Horvātijā un Īrijā (abās valstīs 1%), Itālijā un Spānijā (abās valstīs 0,9%), Dānijā (0,7%), Grieķijā (0,6%), Portugālē (0,3%), un Kiprā (0,2%).

ES vidēji gada inflācija maijā bijusi 1,6%, bet eirozonā veidojusi 1,2%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - aprīli - patēriņa cenas maijā ES pieaugušas par 0,2%, bet eirozonā - par 0,1%

Latvijā salīdzinājumā ar aprīli patēriņa cenas maijā pieaugušas par 0,6%, Igaunijā tās palielinājušās 0,4%, bet Lietuvā pieaugušas par 0,3%. Visaugstākā mēneša inflācija bijusi Čehijā un Ungārijā - abās valstīs tā veidojusi 0,7%.Mēneša deflācija reģistrēta Grieķijā (-0,4%), Somijā (-0,2%), Nīderlandē (-0,3%) un Īrijā (-0,1%).

Dati par patēriņa cenu izmaiņām maijā Lielbritānijā nav pieejami.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais