Ģirģens uzdod veikt auditu par aizdomām policijas formas tērpu iepirkuma konkursā

 
©f64

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir uzdevis Iekšlietu ministrijas audita nodaļai veikt auditu Valsts policijā (VP) par iespējamiem konkurences ierobežojumiem jaunā dizaina formas tērpu iepirkuma specifikācijā un iepirkumiem kopumā, informēja ministra padomnieks Kārlis Miksons.

VP iepirkumu komisija šogad maija beigās nolēma pārtraukt iepirkuma otro daļu, jo nepieciešams veikt būtiskus grozījumus tehniskajā specifikācijā lai nodrošinātu atklātumu, piegādātāju brīvu konkurenci, kā arī vienlīdzīgu attieksmi pret tiem.

Šāds lēmums sekoja pēc vēstules saņemšanas no Iepirkumu uzraudzības biroja sakarā ar SIA "UNI Projects" iesniegumu par apzinātiem konkurences ierobežojumiem konkursa "Jaunā dizaina formas tērpu un to sastāvdaļu iegāde VP amatpersonām" tehniskajā specifikācijā.

Martā iekšlietu ministrs VP atbildīgajām amatpersonām, kuru kompetencē ietilpst konkursa iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu un kontrole, norādīja uz "atsevišķiem, būtiskiem trūkumiem iepirkuma dokumentācijā, it sevišķi līguma noteikumos ar piegādātāju". Ministrs norādīja uz nepieciešamību pievērst rūpīgu uzmanību tehniskajai specifikācijai, līguma noteikumiem ar piegādātāju, tai skaitā formastērpu kvalitātei, loģistikai un garantijas noteikumiem, uzsvērts ministra biroja izplatītajā paziņojumā.

"Pēc VP lēmuma pārtraukt iepirkumu, sekoja loģisks solis audita sākšanai VP," norādīja ministrijā.

Neskatoties uz radušos situāciju, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens joprojām uzsver, ka jaunā dizaina formas tērpi Valsts policijai ir nepieciešami, jo pašreizējie ir gan morāli, gan arī tehniski novecojuši.

Jaunie policijas formas tērpi sevī apvienos labākos Eiropas policijas formas tērpu standartus un padarīs policistus pamanāmākus, sola policija.

 

Abonē