Izpildīti VUGD ieteikumi par ugunsdrošības uzlabošanu Ventspils mūzikas vidusskolā

 
©ventspils.lv

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie ugunsdrošības uzlabojumi jaunbūvējamajā Ventspils mūzikas vidusskolā un koncertzālē "Latvija" ir veikti, šodien iknedēļas preses konferencē paziņoja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij ").

Viņš atgādināja, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas, kurā atradīsies arī koncertzāle "Latvija", projekts izstrādāts 2014.gadā un ēkas būvniecība veikta atbilstoši projektam. Viņš pauda, ka kopš tā laika ir veikti grozījumi būvniecību reglamentējošajā likumdošanā, kas nav viennozīmīgi vērtējami.

Viņš stāstīja, ka atkārtotajā VUGD ugunsdrošības pārbaudē ieteikts uzstādīt vairāk dūmu detektoru zem paceļamās skatuves, kā arī veikt citus papildu uzlabojumus. "Tas viss ir izdarīts un ēkas būvniecības pasūtītājs Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" ir aicinājis VUGD ekspertus novērtēt jaunbūves ugunsdrošību," sacīja Lembergs.

Domes priekšsēdētājs pauda cerību, ka pēc Jāņiem ēku varēs nodot ekspluatācijā, jo koncertzāles "Latvija" atklāšanas ceremonija plānota 25.jūlijā.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks. "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Lai novērstu iespējamās aizdomas par neatbilstībām, Ventspils Komunālā pārvalde prasīja veikt atkārtotu VUGD novērtējumu ēkai. Veicot atkārtotu ēkas novērtējumu, VUGD ir sniedzis negatīvu atzinumu par Ventspils mūzikas vidusskolas jauno ēku, tādējādi atceļot iepriekšējās VUGD komisijas pozitīvo lēmumu.

VUGD ir informējis atbildīgos par konstatētajām nepilnībām un uzdevis iestādei tās novērst.

Saņemot informāciju par iespējamām koruptīvām darbībām saistībā ar Ventspils mūzikas vidusskolas ēku, ir apturēta maksājumu veikšana Eiropas Savienības (ES) fondu projektā "Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas infrastruktūras attīstība", ko administrē Centrālā finanšu līgumu aģentūra (CFLA). Izglītības iestādei var nākties atmaksāt pilnībā piešķirtos 10,9 miljonus eiro, ja izpētes rezultātā tiks konstatēti pārkāpumi, teica CFLA Komunikācijas un klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Daiga Reihmane.

Arī Latvijas Vides investīciju fonds ir apturējis maksājumus Ventspils mūzikas vidusskolas jaunas ēkas projektam, ko finansēja no Eiropas Emisijas kvotu izsoļu instrumenta finansētā konkursa "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana - zema enerģijas patēriņa ēkas".