Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Interesanti! 10 litru burka ar gumijas sirdi, kāzu kleitas: ko cilvēki ziedo labdarībai?

© Publicitātes foto

Labdarības veikalu tīkls “Otrā elpa” jau 10 gadus darbojas kā starpnieks starp mantu ziedotājiem un mantu saņēmējiem. Lai gan cilvēku izpratne par ziedošanas kultūru laika gaitā piedzīvojusi pozitīvas pārmaiņas un tiek ziedotas labas un vērtīgas mantas, “Otrās elpas” darbiniekiem joprojām nākas saskarties ar pārsteigumiem ziedoto mantu klāstā.

Tā, piemēram, šo gadu laikā “Otrajai elpai” veltītie dīvainākie ziedojumi ir gan 10 litru bruka ar gumijas sirdi iekšā, kastes ar lieliem dzintariem, laulības gredzens un kāzu kleitas, kā arī dažādi mūzikas instrumenti. Vēl salīdzinoši nesen veikalam ziedots apjomīgs bungu komplekts. Tāpat bijuši mēģinājumi ziedot arī augus un dzīvniekus.

“Par spīti virknei patiešām komisku ziedojumu, esam gandarīti, ka līdz šim esam atbalstījuši 99 dažādas organizācijas ar ziedojumiem 126 000 eiro apmērā, kā arī snieguši palīdzību ar mantu ziedojumiem vairāk nekā 2 miljonu vienību apmērā vairāk nekā 120 dažādām organizācijām, piemēram, patversmēm vai sociālās aprūpes centriem. Latvijā joprojām ir ļoti daudz cilvēku, kuriem nepieciešama palīdzība un bieži tās ir šķietami nenozīmīgas, praktiskas lietas, kā, piemēram apģērbs vai sadzīves preces. Ikviena veida palīdzība, ko varam sniegt līdzcilvēkiem ir svarīga, tāpēc esam pateicīgi ikvienam ziedotājam,” norāda Elīna Neilande, labdarības veikalu “Otrā elpa” dibinātāja un vadītāja.

Maijā un jūnijā ziedojumu vākšanā “Otrā elpa” iesaistīja arī dažādu Latvijas uzņēmumu darbiniekus, aicinot “Otrās elpas nedēļā” ziedot mantas, kam cilvēki vēlas sniegt otro dzīvi. Kopumā “Otrās elpas nedēļu” ar vairāk nekā 15000 vienību ziedojumiem atbalstīja 14 uzņēmumu darbinieki.

“Otrās elpas nedēļas” ietvaros ziedotās mantas pēc nogādāšanas “Otrā elpa” veikalos tika sašķirotas, daļu nogādājot tiešajiem palīdzības saņēmējiem, piemēram, patversmēm vai sociālās aprūpes centriem, savukārt daļa pārdota kādā no četrām “Otrās elpas” tirdzniecības vietām Rīgā un Liepājā. Ienākumus no “Otrās elpas nedēļā” saziedotā veikali novirza Orgānu donoru programmas atbalstam. “Otrās elpas”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda Orgānu donoru programma “Dāvā otru dzīvību” darbojas ar mērķi veidot ārkārtas uzkrājumus, ko izmantot, lai segtu izdevumus, kas ģimenei rodas, ja mazajam pacientam nepieciešams saņemt medicīnisko palīdzību ārpus Latvijas robežām.