Tiesā varētu izskatīt Riharda Eigima valsts valodas lietošanas prasmes

 
©F64

Tiesa šodien plkst.10 plāno skatīt bijušā Daugavpils mēra Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm, informēja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Iepriekš lietas izskatīšana dažādu iemeslu dēļ vairākkārt atlikta.

VVC 2018.gada maija sākumā paziņoja, ka par valsts valodas nelietošanu augstākā līmeņa otrajā pakāpē tuvākajā laikā vērsīsies tiesā ar prasību anulēt Eigima deputāta mandātu. Tomēr, Eigimam vēršoties tiesā, VVC nevar iesniegt tiesā attiecīgu prasības pieteikumu.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka tiesā Eigima sūdzība tika saņemta jūlijā, un pirmā tiesas sēde bija paredzēta pērnā gada oktobrī, taču Eigims, vēl būdams pilsētas mērs, bijis komandējumā Gruzijā.

Jau vēstīts, ka iepriekš Eigims iesniedzis VVC sūdzību par pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu. Sūdzību par administratīvā pārkāpuma lietā pieņemtu lēmumu vispirms izskata iestādē, pēc tam - tiesā divās instancēs.

Savukārt VVC prasības pieteikumu par Daugavpils domes priekšsēdētāja mandāta anulēšanu tiesā sniegs pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par viņa valsts valodas lietojumu.

Saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā noteikto VVC ir pienākums iesniegt tiesā prasības pieteikumu par deputāta pilnvaru anulēšanu, ja atkārtoti tiek konstatēts, ka deputāta valsts valodas zināšanas neatbilst Ministru kabineta noteiktajam prasmes līmenim. VVC ir konstatējis, ka Eigims nelietojot valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē.