Eksprezidente Vīķe-Freiberga aicina neļauties dusmām un piedalīties EP vēlēšanās

 
©Mārtiņš Zilgalvis/ F64 Photo Agency

Neraugoties uz tehniskajām problēmām, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga aicina pilsoņus neļauties dusmām un piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, liecina eksprezidentes ieraksts sociālajā medijā "Facebook".

Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka iedzīvotājiem nevajadzētu ticēt sludinājumiem, ka viņu balsis vēlēšanās neko nemainīs vai neietekmēs.

"Ejam visi katrs uz savu reģistrēto vēlēšanu iecirkni, izvēlamies rūpīgi, ievēlam cienīgus Latvijas pārstāvjus Eiropas Parlamentā un pēc tam uzdodam savus jautājumus tiem, par kuriem balsojām." pauda eksprezidente.

Kā ziņots, Latvijā šodien turpināsies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās - iedzīvotāji varēs doties vēlēt no plkst.10 līdz 20.

Balsot varēs tikai iecirkņos, kuros vēlētāji ir reģistrēti. Visās trīs iepriekšējās balsošanas dienās bija paredzēta iespēja vēlēt arī citā iecirknī, tomēr CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas problēmu dēļ piektdien šādas iespējas nebūs.

Ceturtdien visi 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņi iepriekšējai balsošanai bija atvērti trīs stundas, taču CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja nav saņemta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sūtītā vēstule, var e-pakalpojumā "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana", kas pieejams "https://ej.uz/kurbalsot" vai pa tālruni 67049999, kas 24.maijā strādās no plkst.7 līdz 24 un 25.maijā no plkst.7 līdz 20.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Ja vēlētājs grib atbalstīt kādu konkrētu pretendentu, izvēlētā saraksta kandidāta uzvārdam pretī esošajā rombā ir jāievelk plusiņš. Savukārt negatīvo attieksmi pret kandidātu var paust, nosvītrojot viņa vārdu un uzvārdu.

Līdz vēlēšanu dienai vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds un personas kods. Tāpat jānorāda adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts, vai ja vēlētājs neatrodas sava iecirkņa teritorijā iepriekšējās balsošanas dienās - vēlētāja dzīvesvietai tuvākajā iecirknī.

EP vēlēšanu pamatdiena būs sestdien, kad iecirkņi būs atvērti no plkst.7 līdz 20.