Ugunsdzēsēji patlaban visā Latvijā dzēš teju 30 ugunsgrēkus [papildināts]

© Lauris Vīksne/ F64 Photo Agency

Piektdien pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD šodien plkst.14.21 saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, degusi kūla. Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg mežs un ar lielo vēju liesmas strauji izplatās.

Tā kā ugunsdzēsēju glābēju piekļūšana pie degšanas vietām ir apgrūtināta, kā arī ņemot vērā liesmu straujo izplatību, sākotnēji ticis pieņemts lēmums piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kam tuvākajā laikā vajadzēja sākt dzēšanas darbus no augšas. Taču, apsekojot degšanas teritoriju ar drona palīdzību, tika konstatēts, ka NBS helikoptera palīdzība tomēr nebūs patlaban nepieciešama un ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem spēs nodzēst ugunsgrēku, veicot dzēšanas darbus tikai no zemes.

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šodien līdz plkst.16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

29 no visiem saņemtajiem izsaukumiem uz ugunsgrēkiem patlaban vēl tiek dzēsti.

Plkst.17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāv liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Patlaban tiek veikti arī šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbi.

Pēc nedaudz vairāk nekā stundu ilgiem dzēšanas darbiem plkst.18.8 ugunsgrēks Juglā ticis lokalizēts. Ugunsgrēkā astoņu hektāru platībā degušas niedres. Patlaban turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi.

VUGD informēja, ka, redzot dūmus, iedzīvotājus māc ziņkāre un vēlme savām acīm redzēt, kas ir noticis. Tomēr, tuvojoties ugunsgrēka vietai, cilvēki pakļauj sevi briesmām, jo atrašanās dūmos var kaitēt veselībai. Tāpēc VUGD aicinām iedzīvotājus, redzot dūmus, tomēr netuvoties ugunsgrēku vietai.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.