Diennakts laikā policija no divām ģimenēm nošķir varmākas

© F64

Latvijā pagājušā diennaktī Valsts policija (VP) pieņēmusi divus lēmumus par varmākas nošķiršanu no ģimenēm.

Iekšlietu ministrijas iesniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai liecina, ka pērn VP pieņēmusi 788 lēmumus par varmākas nošķiršanu, kas ir par 93 lēmumiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Pērn VP uzskaitē atradās 2098 personas, pret kurām pieņemts tiesas lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

VP priekšnieks Ints Ķuzis jau pagājušā gada nogalē publiski norādījis, ka Latvijā joprojām ir ļoti augsta tolerance pret vardarbību ģimenē un pret sievieti, uzskatot, ka tas ir kaut kas normāls un pieņemams.

VP apkopotā informācija liecina, ka vardarbībai ir augsts atkārtotības risks - 60% cietušo gada laikā cieš no vardarbības atkārtoti.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šonedēļ paudis atbalstu ierosinājumam, kas paredz policijas iespējas ģimenē nošķirt varmāku, negaidot cietušās puses iesniegumu.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.