Liepājas pusē nozog lauksaimniecības ķīmiju 45 tūkstošu eiro vērtībā

 
©F64 Photo Agency

Pagājušajā piektdienā Priekules novadā no kādas saimniecības nozagta lauksaimniecības ķīmija 45 tūkstošu eiro vērtībā, informēja Valsts policijā (VP).

Savukārt otrajā gadījumā Nīcas novadā, uzlaužot garāžu, no tās nozagti augu aizsardzības līdzekļi. VP par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Likumsargi atgādina, ka, iestājoties siltākam laikam un atsākoties dārza darbiem, sarosās arī zagļi, kuri iekāro traktortehniku, minerālmēslus un jebko, kas līdz ar pavasari un vasaru vairs neatrodas aiz atslēgas.

VP aicina padomāt par lauksaimniecībā izmantojamo minerālmēslu un citu augu aizsardzības līdzekļu uzglabāšanu. Tos nav vēlams atstāt brīvi pieejamās telpās, kur ķimikālijas būtu viegls guvums nelūgtiem viesiem.

Likumsargi aicina informēt policiju ikvienu, kurš kļuvis par garnadžu upuri, pēc iespējas precīzāk norādot visus notikušā apstākļus.

Tāpat policija brīdina, ka traktori jānovieto drošā un apsargājamā teritorijā. Tos nevajadzētu nepieskatītus atstāt uz lauka vai citā brīvi pieejamā vietā.

Ja traktortehnikas, lauka vai saimniecības tuvumā pamanītas aizdomīgas personas vai svešas automašīnas, vēlams piefiksēt automašīnas numurzīmi un ziņot par to policijai, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā VP iecirknī.

VP norāda, ka nevajadzētu būt vienaldzīgiem, bet gan pieskatīt ne tikai savu saimniecību, bet pievērst uzmanību arī kaimiņos notiekošajam.