Nākamajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību plāno ieviest 48 skolas

© Pixabay

Jaunsardzes un informācijas centra aicinājumam, nākamajā mācību gadā ieviest valsts aizsardzības mācību kā obligāti piedāvājamo izvēles priekšmetu, atsaukušās 48 skolas, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Šīs skolas atzītas par atbilstošām, lai nodrošinātu drošas un kvalitatīvas valsts aizsardzības mācības nodarbības.

Kopumā nākamajā mācību gadā valsts aizsardzības mācību plāno īstenot 61 Latvijas skola, tostarp, Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola, kuras turpinās 2018.gada septembrī sākto valsts aizsardzības mācības pilotprojektu.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas. Pirmā valsts aizsardzības mācības nometne norisināsies no 3. līdz 12. jūnijam Alūksnē, un tajā savu dalību šobrīd ir apstiprinājis 101 skolēns, kurš savā skolā apgūst valsts aizsardzības mācību.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Sākot ar 2024.gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Piektdien, 29.martā, plkst.10 aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Jaunsardzes un informācijas centra direktors Aivis Mirbahs Aizsardzības ministrijā tiksies ar minēto 48 Latvijas skolu pārstāvjiem, lai pārrunātu valsts aizsardzības mācības ieviešanu un īstenošanu 2019./2020. mācību gadā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais