Latvija sāk gatavoties Lielajai talkai - apzina sakopjamās vietas

 
©F64

Interneta vietnē "talkas.lv" no šodienas interaktīvajā kartē iespējams reģistrēt vietas, kuras nepieciešams sakopt gaidāmajā Lielajā talkā.

Šogad akcijas dalībnieki būs aicināti atsevišķos maisos šķirot plastmasas atkritumus no sadzīves atkritumiem. Tāpat Lielās talkas organizatori aicinās akcijas dalībniekus atrastās nolietotās riepas nogādāt oficiālos riepu nodošanas punktos.

Pirmais talkošanas vietu otrdien atzīmēja iniciatīvas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš šogad talkos Tukuma novada Sēmes pagastā.

"Domājot par Latvijas nākamajiem simts gadiem, vēlos talkas tradīciju pacelt jaunā kvalitātē, galvenokārt akcentējot sabiedrības izglītošanu, kā arī informēšanu par pasaules norisēm vides jomā, jo Latvija nevar dzīvot atrauti no visas pasaules. Mūsu nācijas dzīvesziņa ir cieši saistīta ar dabu, tā ir mūsu laime un tai arī jābūt mūsu prioritātei, ko ir jāsaglabā un par kuru ir jācīnās, jo tā skar būtiskākās dzīves sastāvdaļas - veselību, dabas daudzveidību un spēju izdzīvot, pasaules apstākļiem strauji mainoties. Es redzu Latviju kā vienu no valstīm, kas var parādīt pasaulei, pa kuru ceļu ir jāiet vismaz tajā izpratnē, ka pret dabu ir jāizturas ar milzīgu cieņu," savu vīziju par iniciatīvas turpmāko attīstību pauda Jaunzeme.

Desmit gadu garumā Lielajā talkā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, no kuriem daļa talkojusi arī citās pasaules valstīs. Jaunezme norādīja, ka, pateicoties šai iniciatīvai, daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!